Krása

Jak si odbarvit vlasy přírodně – 4 skvělé ingredience

Jak si odbarvit vlasy přírodně – 4 skvělé ingredience

Nač používat chemické barvy, které mohou poškodit vlasy, když si můžete vyrobit vlastní přírodní barvu na vlasy doma, která vaše vlasy nepoškodí? Přinášíme několik tipů, jak obarvit vlasy doma za použití přírodních pigmentů. 

Konečný výsledek a odstín bude záviset na vaší přírodní barvě, proto doporučujeme otestovat barvu jen na části vlasů. Pokud máte tmavé vlasy, můžete pro přírodní odbarvení použít citron.

Z dostupných surovin si můžete přírodně obarvit vlasy například:

  • červenou řepou
  • potravinářským barvivem
  • skořicí
  • mrkvovou šťávou

Červená řepa

Červená řepa je známá svou výraznou barvou. Mimo barvu má také pozitivní účinek na prokrvení vlasové pokožky, díky čemuž jsou vlasy zdravější a pružnější. 

Pokud toužíte po vínové barvě vlasů nastrouhejte červenou řepu a smíchejte ji s 1 lžičkou medu a 1 lžičkou kokosového oleje. Směs přeceďte, abyste se zbavili větších kousků. Naneste směs na vlasy a nechte hodinu působit. Následně vlasy umyjte šamponem a kondicionérem.

Potravinářské barvivo

Vzhledem k tomu, že potravinářské barviva jsou určená ke konzumaci, nemusíte mít obavy, že by nebylo vhodné na barvení vlasů.

Smíchejte ½ hrnků hustého kondicionéru s několika kapkami potravinářského barviva dle vašeho výběru. Pro dosažení syté barvy přidejte barviva více. Pokud chcete jen lehký barevný nádech, přidejte barviva méně. Naneste tuto směs vlasy, klidně jen na pár pramenů, a po 15-20 minutách opláchněte.

Skořice

Skořice hydratuje pokožku hlavy a vrací vlasům přirozený lesk a zároveň dodává vlasům přirozený červenohnědý odstín.

Smíchejte ½ hrnku skořice s ½ hrnkem kondicionéru. Naneste tuto směs jako masku a nechte působit 45-60 minut. Umyjte vlasy šamponem.

Barvivo z mrkvové šťávy

Pro červenooranžový odstín smíchejte mrkvovou šťávu s 1 lžící kokosového nebo olivového oleje. Naneste směs na vlasy a zabalte je do potravinářské fólie. Nechte zábal působit alespoň 60 minut, poté opláchněte vlasy jablečným octem a nechte volně uschnout.