Krása

Ochrana vlasů před teplem: Tohle byste měli vědět

Ochrana vlasů před teplem: Tohle byste měli vědět

Fény, kulmy, žehličky – jejich používání může bez řádných opatření způsobit suchost, matnost, roztřepené konečky, a dokonce i lámání vlasů. Dodržujte následující tipy a ochraňte své vlasy před teplem.

Vlasy před teplem ochráníte, když budete dodržovat následující základní pravidla:

  • dostatečná hydratace vlasů
  • produkty na ochranu vlasů před teplem
  • dejte vlasům občas pauzu
  • snižte teplotu nástroje na úpravu vlasů
  • dbejte na to, abyste neupravovali mokré nebo vlhké vlasy

Hydratujte vlasy

Hlavní příčinou poškozování vlasů je dehydratace teplem. Teplo, ať už ze slunečních UV paprsků nebo vaší žehličky, může vysušit vaše vlasy, což vede ke křehkosti a celkové ztrátě lesku. Abyste předcházeli vysoušení vlasů, při mytí používejte hydratační šampon a kondicionér a jednou týdně sáhněte po hloubkově vyživující masce na vlasy.

Používejte produkty pro ochranu vlasů před teplem

Před použitím jakéhokoli nástroje si nejprve do vlasů naneste produkt na tepelnou ochranu. Mnoho z těchto produktů pomáhá vytvořit ochranný povlak kolem vlasového vlákna, který může pomoci zabránit ztrátě vlhkosti a snížit pravděpodobnost dehydratace. A co víc, mnoho z těchto produktů může také pomoci zvýšit objem a zanechá vaše vlasy lesklé a jemné na dotek!

Dopřejte svým vlasům stylingovou přestávku

Pokud si tepelně upravujete vlasy každý den, měli byste pro ozdravení a regeneraci vlasů zvážit méně časté používání. Naneste na vlhké prameny bezoplachový kondicionér a nechte vlasy volně uschnout na vzduchu nebo je místo každodenního mytí a vysoušení upravte do copu nebo drdolu.

Snižte teplotu nástroje

U všech nástrojů na tepelnou úpravu vlasů nastavte co nejnižší teplotu. Perfektní foukanou vytvoříte i za pomocí nejchladnějšího vzduchu se silnějším prouděním vzduchu. Při používání žehličky doporučujeme střední výkon a pokud jste na poprvé nedosáhla požadovaného výsledku, nechte pramen před další úpravou zchladnout.

Nikdy nepoužívejte horké nástroje na mokré vlasy

Pokud při úpravě uslyšíte praskavé zvuky, znamená to, že vlasy nejsou suché a můžete vlasy vážně poškodit. Nikdy nepoužívejte horké nástroje, pokud nejsou vaše úplně suché!