Krása

Jak udělat drdol z krátkých vlasů? Máme pro vás návod

Jak udělat drdol z krátkých vlasů? Máme pro vás návod

Drdoly jsou oblíbenou variantou všedních i slavnostních účesů. Nosí je hlavně dlouhovlásky, ale ani s kratší kšticí nemusíte přijít pomyslně zkrátka. Jak na to?

Drdol zvládnete i s krátkými vlasy

V zásadě lze říci, že abyste si mohla vyčesat drdol, musíte být schopna alespoň svázat vlasy do culíku, a to minimálně do nízkého. Pak i na vašich kratších kadeřích půjdou vytvořit některé variace na tento populární účes. Které to mohou být?

  • Ballerina Bun
  • Messy Bun
  • Tomboy Bun

Ballerina Bun

Tento účes vyžaduje vysoko vyčesaný drdol, ale bude možné ho vytvořit i v nízké verzi, což je ideální právě pro majitelky krátkých vlasů. Pokud vaše kadeře dobře nedrží, zajistěte je navíc sponkami. Culík pro dostatečný objem natupírujte.

Rozdělte si vlasy rovnoměrně na dvě stejné části. První část otočte směrem dolů kolem gumičky a zajistěte pinetkami. Neutahujte však příliš silně, drdol by mohl povolit. Otočte druhý pramen v opačném směru, tedy nahoru kolem gumičky. Konce opět zasuňte pod gumičku a zajistěte pinetkami. Na závěr postříkejte lakem na vlasy.

Messy Bun

Tento styling je ideální i pro velmi krátké vlasy. Messy Bun lze vyčesat z nízkého culíku. Na eleganci můžete tomuto stylingu dodat i tím, že ho učešete ke straně. Pak se bude hodit například i na formální večeři. Pro více rozcuchaný vzhled můžete vlasy stejně tak natupírovat, tuto fázi ale lze vynechat.

Začněte svázáním kadeří do culíku. Poté vezměte malou část, stočte pramen pod sebe a upevněte sponkou. Pokračujte stejně se všemi ostatními vlasy. Pokud chcete, aby účes působil záměrně neuspořádaně, nechte několik pramenů volných. Zafixujte výsledný vzhled lakem.

Tomboy Bun

Před česáním tohoto účesu použijte gel nebo pěnové tužidlo. To pomůže vaše kadeře zafixovat na místě a zároveň to dodá účesu stylový „mokrý“ efekt.

Stáhněte vlasy do nízkého culíku, který zajistěte gumičkou. Přehněte všechny kadeře v polovině a zafixujte druhou gumičkou. Ve vlasech vám tím vznikne jakási miniaturní smyčka. Konečky nechte volně přesahovat z účesu, pouze vše zafixujte lakem.