Výživa a doplňkyZdraví

Zdravé nápoje pro ženy nad 50 let: Co pít pro vitalitu a zdraví

Zdravé nápoje pro ženy nad 50 let: Co pít pro vitalitu a zdraví

Pitným režimem ke zdraví? Proč ne! Sestavili jsme pro vás seznam nápojů, které je dobré pít, abyste oddálili následky stárnutí a zdravotních neduhů, které vás mohou trápit po padesátce. 

1. Sklenka vína denně jenom prospěje 

Dobrou zprávou je, že za zdravý nápoj, který posílí vaši imunitu a v jisté míře může být prevencí rakoviny,  se považuje jedna sklenka vína denně. Je jedno, jestli to bude bílé nebo červené víno. Každopádně je jisté, že látky obsažené ve víně snižují riziko Alzheimerovy choroby, mohou být prevencí vzniku trombóz, působí proti stresu a zlepšují sexuální život. Samozřejmě je potřeba pamatovat na to, že jedna sklenka není láhev. 

2. Kefír je nápoj, za který vám poděkují hlavně vaše střeva 

Ať už je vám 20 nebo právě 50, kefír je jedním z nápojů, které se doporučují pít pro zdraví a vitalitu. Obsahuje přirozená probiotika, která posilují střevní mikroflóru. Díky tomu se upraví trávení a posílí imunitní systém. Obnovená střevní mikroflóra se projeví i zlepšenou náladou a větší energií, kterou po padesátce určitě neodmítnete. 

3. Voda s citrónovou šťávou vás probudí do nového dne 

Voda s čerstvě vymačkaným citrónem je vhodná hned po ránu na rozjetí metabolismu. Kromě toho je zdrojem vitamínu C, který pomáhá vstřebávat železo. Voda s citrónem díky obsahu draslíku stimuluje mozkovou činnost a je skvělá v boji proti nachlazení.

4. Brusinková šťáva umí bojovat s infekcí močových cest 

Věděli jste, že infekce močových cest nejčastěji ohrožuje ženy kolem padesátky? Mezi rizikové faktory pro její rozvoj patří menopauza, inkontinence a chlad. Prevencí infekce močových cest je dostatečný pitný režim a ve velkém pomáhají právě brusinky a v nich obsažené látky. Kromě infekce močových cest brusinky působí i proti kornatění tepen nebo snižují hladinu cholesterolu v krvi.

5. Kvalitní kolagenový zpomalí stárnutí buněk 

Kolagen je základním proteinem našeho těla, který mimo jiné podporuje fyzický výkon a ovlivňuje pružnost pleti. S věkem se přirozená produkce kolagenu snižuje až se úplně zastaví. Není tedy od věci kolagen po padesátce uměle doplňovat. Kolagen působí na správnou funkci kloubů a může být tedy řešením případné bolesti.

6. Bylinky, které vyrovnávají hladinu hormonů

Protože padesátka bývá dobou, kdy se o slovo přihlásí menopauza, není od věci se proti ní vyzbrojit směsí bylinek, které rozkolísanou hladinu hormonů umí uklidnit. Existují přímo bylinné směsi, které pomáhají při přechodu. Jejich součástí často bývá třezalka, červený jetel, ploštičník, kontryhel a jiné.

7. Zelený čaj pro povzbuzení i očistu organismu 

Zelený čaj si v padesáti dělejte určitě každý den a ne jen do hrnečku, nýbrž si ho uvařte rovnou celou konvici. Odborníci totiž tvrdí, že 5 až 7 šálků denně může být prevencí rakoviny žaludku. Zelený čaj má také povzbuzující účinky a působí jako silný antioxidant.