KrásaVýživa a doplňkyZdraví

Hubneme do plavek v roce 2023: Jak dosáhnout výsledků snadno a rychle?

Hubneme do plavek v roce 2023: Jak dosáhnout výsledků snadno a rychle?

Hubnutí je obecně velkým tématem, a to zejména při přípravě na léto a dovolenou. Jaro už je přitom v plném proudu, a tak je nejvyšší čas začít s přebytečnými kily něco dělat. Pokud jste se rozhodli zhubnout do plavek a hledáte snadné a rychlé řešení, pak čtěte dále. V článku se dozvíte několik základních tipů, jak dosáhnout vašich cílů v podobě shozených kil a zároveň si udržet zdraví.

Začněte stravovacím plánem

Jako první si sestavte stravovací plán, který bude vyhovovat vašim chuťovým buňkám. Zdravá a vyvážená strava je při hubnutí klíčovým prvkem. Stěžejní je přitom omezit příjem kalorií, takže se vyhněte smaženým a jiným nezdravým jídlům. Zcela vynechat byste měli také alkohol. Zároveň se však ujistěte, že ve stravě přijímáte dostatek živin a vitamínů. Dobré je zahrnout do jídelníčku více ovoce, zeleniny, celozrnných potravin a potravin bohatých na bílkoviny. 

Smaženým jídlům se vyhněte
Smaženým jídlům se vyhněte

Zvyšte fyzickou aktivitu

Důležitá je nejen správná strava, ale také pohyb. Chcete-li zhubnout, musíte zvýšit svou fyzickou aktivitu a dostat se do kalorického deficitu. Cvičení a pohyb spalují kalorie a pomáhají vám dosáhnout vašeho cíle tím, že spálíte více kalorií, než kolik přijmete ve stravě. Doporučujeme začít pomalu a postupně zvyšovat intenzitu cvičení. Můžete zkusit různé aktivity, jako je běh, plavání, cyklistika, jóga nebo cvičení s vlastní vahou, které lze provádět i doma.

Fyzická aktivita by vás měla bavit, kila pak půjdou snáze dolů
Fyzická aktivita by vás měla bavit, kila pak půjdou snáze dolů

Sledujte svůj pokrok pomocí chytrých hodinek

Pro udržení motivace je dobré, když budete svůj pokrok sledovat. Skvělým řešením pro sledování důležitých údajů jsou například sporttestery nebo chytré hodinky a náramky. Fungují zpravidla společně s aplikací, kterou je nutné nainstalovat do chytrého telefonu. Do té si postupně zapisujte hodnoty měření vaší hmotnosti a obvodu pasu. Ideálně jednou týdně, což vám pomůže zjistit, jak jste se posunuli. Můžete také použít aplikace pro sledování vašeho jídelníčku a cvičení, abyste viděli, jaké změny jsou nejúčinnější.

Chytré hodinky pomůžou sledovat váš pokrok
Chytré hodinky pomůžou sledovat váš pokrok

Nezapomínejte na odpočinek a spánek

Kromě správné stravy a pravidelného cvičení je důležité si umět také odpočinout. Odpočinek a spánek totiž vašemu tělu pomáhají obnovit energii a zregenerovat mezi cvičením. Spánek rozhodně nepodceňujte, jeho nedostatek se pak může mimo jiné projevovat zvýšenou chutí k jídlu a menším pocitem zasycení po jídle, za což může kolísání hladin důležitých hormonů. 

Naučte se odpočívat, aby tělo mohlo regenerovat
Naučte se odpočívat, aby tělo mohlo regenerovat

Buďte pozitivní

Už i vědci potvrzují, jak silná může být pozitivní mysl člověka. Posilujte proto současně i své myšlení pozitivními myšlenkami a ujistěte se, že opravdu věříte v dosažení svého cíle. Stačí si vyhradit pár minut denně, během kterých se budete v meditaci věnovat jen sami sobě. Pokud budete mít pevnou vůli a pozitivní postoj k hubnutí, budete schopni snáze překonat překážky a dosáhnout tak úspěchu.

Pozitivní mysl je při hubnutí důležitá
Pozitivní mysl je při hubnutí důležitá