Móda

Jak se oblékat v retro stylu: 5 tipů pro vintage outfit

Jak se oblékat v retro stylu: 5 tipů pro vintage outfit

Buďte originální, mějte styl a udělejte něco pro svou peněženku i naši planetu. Jak na to? Najděte vintage kousky oblečení, upravte je podle libosti, zařaďte je do svého šatníku a pak je s hrdostí a pýchou noste.

Kde sehnat vintage oblečení

Retro či vintage oblečení máte možná doma i vy nebo vaši (pra)rodiče a ani o tom nevíte. Prozkoumejte půdu nebo babiččinu skříň a najděte, co by se vám mohlo hodit. Vyrazit samozřejmě můžete i na blešák, do second handu nebo pro nákupy využít třeba platformu Vinted.

Dejte vintage kouskům vlastní otisk

Vintage oblečení vám nesedí? Nevadí. Nebojte se stříhat, šít, zkracovat, zužovat nebo nejrůznějšími způsoby upravovat oděvy. Na oblečení můžete také něco našít nebo z něj naopak něco odpárat. Má oblečení díru? Nevadí, kalhoty s dírou na koleni jsou moderní. Použít můžete i záplatu nebo z kalhot udělat kraťasy. Fantazii se meze nekladou. Dodejte vintage kouskům vlastní otisk.

Začnete pomalu a zlehka

Netroufáte si na velké experimenty a bojíte se, že si vás všichni budou zvědavě prohlížet? Začněte pomalu. Zkuste nejprve vytáhnout klasické nadčasové kousky a pokud se budete v oblečení cítit příjemně, můžete přidávat výraznější barvy, vzory i střihy. Hlavní je, abyste se v oblečení cítily dobře!

Nepřehánějte to

Vintage oblečení najdete spoustu, ale nemusíte si ho rozhodně oblékat všechno najednou. Méně je někdy více. Pamatujte, že o co výraznější vintage kousek si vezmete, o to umírněnější musí být zbytek outfitu.

Moderní doplňky

Váháte, zda se k retro a vintage oblečení hodí moderní šperky? Hodí! Vzít si můžete moderní boty, kabelku i sluneční brýle.