Krása a módaVlasy

Účesy 80. léta: 8 nejlepších retro účesů!

Účesy 80. léta: 8 nejlepších retro účesů!

Osmdesátá léta, období, kdy rozvoj módního průmyslu opravdu nabral na obrátkách. Ať už to byly haleny s nafouklými rameny, topy neonových barev, všemi milované zvonáče a hlavně naprosto skvělé účesy. A přesně na ty se dnes podíváme!

Blow out vlny

Objem, objem a ještě jednou objem. Na ten se v osmedástkách opravdu nedalo dopustit. A proto nafoukané vlny, jejichž objem byl dvakrát vyšší než vaše čelo, byly opravdu hit! Takový účes sice zabral mnoho času a nebylo snadné jej dosáhnout, ale pro tuto dobu se stal opravdu neopominutelnou klasikou, která pro nás definuje osmdesátá léta, a to především jejich počátky, dodnes.

Krepaté vlny

Opravdu drobné vlnky, které působí lehce jako krepatý papír. I to byl jeden z trendy účesů osmdesátých let, a to především mezi teenagery. Look, kterého není příliš těžké dosáhnout a vypadá opravdu ležérně a možná lehce potrhle byl v té době velkým hitem.

Mullet

Když odbočíme k mužským účesům, nelze opomenout Mullet, jinak také známý jako “na Jágra” nebo “vpředu business, vzadu párty” nám opravdu připomíná staré dobré časy. Na druhou stranu musíme uznat, že jsme opravdu rádi, že jsme tento sestřih nechali pohřbený v minulosti.

Trvalá

Pochopitelně nesmíme zapomenout na trvalou! Kudrliny jako ze žurnálu byly v té době skutečně všude. Nejspíš nejikoničtější účes té doby nás zcela neopouští ale ani dnes. Ačkoli s sebou nese nostalgický nádech, stále můžeme ženy s trvalou vidět v ulicích. Tento účes taky vřele doporučujeme na retro párty, můžete si být jistá, že zazáříte!

Další typické účesy osmdesátých let

Blow out vlny, krepaté vlny mullet a trvalá ale nebyly ani zdaleka jedinými účesy té doby! Velmi populární byly také:

  • Vysoké culíky
  • Punkový kohout
  • Jakékoli vlny a kudrlinky
  • Tenké čelenky

Pro perfektní look jako z osmdesátek nezapomeňte také výrazné oblečení a makeup!