Móda

Plavky pro seniorky: Volte eleganci a styl

Plavky pro seniorky: Volte eleganci a styl

Plavky jsou pro mnoho žen synonymem léta. Ať už se jedná o dovolenou u moře nebo relaxaci u bazénu, je důležité, aby se každá žena v plavkách cítila dobře a sebevědomě. A v pokročilém věku to platí dvojnásob. Proto je důležité vybírat plavky s ohledem na typ postavy, pohodlí a eleganci. Zde je několik tipů podle aktuálních trendů:

1. Nechte své křivky rozvést 

Letošek přináší pro starší dámy řadu trendy střihů a vzorů, které rozhodně nepůsobí nudně. První naší inspirací jsou jednodílné plavky s květinovými vzory. Jsou ideální pro ženy, které si chtějí zachovat mladistvý vzhled. Pestrý vzor odvádí pozornost od problematických partií a vytváří dojem menšího břicha. Střih s krátkými nohavičkami zároveň opticky prodlužuje nohy.

2. Elegantní průstřihy zvýrazní přednosti

Pokud hledáte elegantnější střih, který zvýrazní vaši postavu, zkuste jednodílné plavky s průstřihy. Velmi slušivé a decentní jsou především průstřihy na bocích, které dodávají dojem štíhlejšího pasu a delších nohou.

3. Šatové střihy skryjí problematické partie

Pro milovnice romantického stylu je tady horká novinka poslední doby, kterou jsou elegantní šatové plavky. Tyto střihy jsou typické krátkou sukýnkou, která vám dodá jemnost a něhu a zároveň skryje problematické partie horních stehen, většího břicha i pozadí.

4. Zkuste trendy bikiny s vysokým pasem 

Pokud nechcete ukazovat břicho, které už není tak pevné jako ve třiceti, ale ráda byste dvoudílný kousek, zkuste bikiny s vysokým pasem. Tento střih bude letos velmi oblíbený a v tmavším provedením navíc zeštíhluje, dodává dojem plnějšího dekoltu a delších nohou.

5. Pohodlí a styl je na prvním místě

Tyto plavky jsou velmi praktické především pro dámy, které rády a často plavou. Sportovní střih zajistí, že vše zůstane na svém místě, aniž by plavky bránily pohybu. Na trhu letos naleznete nepřeberné množství trendy sportovních kousků – od klasických vykrojených na stehnech a úzkých ramínek, přes nohavičkové až po plavky s dlouhými rukávy.

6. Kouzelné proužky opticky zeštíhlují

Plavky se vzorem svislých proužků jsou vhodné pro všechny typy postav. Proužky opticky zeštíhlují, zvýrazňují dekolt, zužují pas a vytvářejí dojem delších nohou.

7. Vsaďte na nevšední retro střih

Pokud chcete být letos v létě především originální, vsaďte na retro plavky. Retro plavky naleznete v mnoha střizích a barvách, jako například s volnýma nohavičkami a žabičkovým horním dílem. Tento typ plavek krásně doplníte stylovými brýlemi a velkým slamákem.