KrásaVlasy

Zdravé a krásné šedivé vlasy: 7 esenciálních tipů pro jejich péči

Zdravé a krásné šedivé vlasy: 7 esenciálních tipů pro jejich péči

Šediny jsou sice trendy, ale málokdo ví, že vyžadují skutečně dost pozornosti. Nestačí jim totiž dopřát jen dávku hydratace. Co dalšího můžete pro své šediny udělat?

Najděte správný střih

Přirozené bílé vlasy mohou při správném nošení vyzařovat sofistikovanost. To, že si přestanete vlasy barvit, neznamená, že byste je neměli ani pravidelně zastřihovat. Ve skutečnosti díky dobrému účesu se budete vždy cítit lépe a budete vypadat mladistvěji. Spolupracujte tak se svým kadeřníkem a najděte účes, který lichotí vaší struktuře vlasů a rysům.

Přizpůsobte péči o vlasy textuře vlasů

Když člověk ztrácí melanin ve vlasech, ubývá pigmentu a vlasy se stávají průhlednými a bílými. Kromě toho se s přibývajícími šedinami bude měnit i struktura samotného vlasu. Pokud jsou vaše vlasy hrubé už před šedivěním, budou po něm ještě hrubší. Proto byste vlasy neměli přestat dostatečně hydratovat a dopřávat jim pravidelnou dávku vitamínů.

Hydratační šampon

Šedivé vlasy bývají sušší, proto je pro jejich hydrataci klíčové používat hydratační šampon a kondicionér. Vyhněte se ale dimetikonu, což je druh silikonu, který se běžně používá ve všech typech vlasových produktů. Bohužel tato složka není rozpustná ve vodě, takže někdy, pokud jí je ve výrobcích velké množství, může se dostat do vlasů a nevymýt se, což vlasy zatíží.

Nezapomeňte na ochranu proti UV záření

Protože šedivé vlasy postrádají pigment, mohou být snadno zabarveny vnějšími faktory, jako jsou stylingové přípravky, znečištění a dokonce i UV záření ze zářivek nebo poškození sluncem. Stejně jako si v létě chráníte pokožku, postříkejte vlasy ochranným prostředkem proti UV záření, zejména v teplejších měsících.

Pravidelné tónování

Tvrdí se, že složky opalovacích krémů, obličejových krémů nebo olejů, stejně jako znečišťující látky z prostředí a minerály ve vodě odbarvují přírodní šedivé vlasy. Klíčem k udržení krásných šedivých vlasů jsou také kvalitní přípravky pro péči o vlasy.

Jde o to pečovat o kondici, tón a živost vlasů. Proto nezapomeňte používat fialový tónovací šampon, který neutralizuje nežádoucí žluté a matné tóny.

Používejte SPF

UV záření může vaše prameny vážně vysušit a oslabit, zejména pokud jsou vaše vlasy již ve špatném stavu. Dlouhodobé vystavení slunečnímu záření zhoršuje proteinovou strukturu vlasů, což často vede k nízké pružnosti, lámavosti, roztřepeným konečkům a nedostatku lesku.

Navíc pokožka hlavy může být poškozena sluncem stejně jako kůže na obličeji, rukou a nohou. Proto nezapomínejte používat produkty, které v sobě mají SPF.

Používejte saténový povlak na polštář

Dalším krokem, co se týká udržování zdravých šedin je způsob, jakým nosíte vlasy na spaní. Zaprvé, nejlepší je vlasy svázat do drdolu, a pokud možno saténovou gumičkou. A za druhé byste měli používat saténový povlak na polštář. Hedvábí má totiž za úkol snižovat tření a chránit vlasy před lámáním a nežádoucím krepatěním.