KrásaVýživa a doplňkyZdraví

Pitný režim při dietě: 5 tipů na nápoje, které vám nenaruší hubnutí

Pitný režim při dietě: 5 tipů na nápoje, které vám nenaruší hubnutí

Správný pitný režim je při dietě nezbytný. Mnoho lidí se při hubnutí zaměřuje výhradně na jídlo a zapomíná, že i tekutiny, které konzumujeme, mohou mít vliv na náš pokrok. Některé nápoje obsahují spoustu kalorií a cukrů, které mohou zmařit vaše úsilí. Existuje však řada nápojů, které mohou podpořit vaši dietu a pomoci vám dosáhnout vašich cílů. V tomto článku vám proto představíme 5 tipů na nápoje, které můžete při dietě bez obav konzumovat.

Čistá voda – neocenitelný pomocník

Voda je tím nejlepším nápojem pro udržení optimálního stavu těla. Je zcela bez kalorií, takže vaši dietu nijak neohrozí. Navíc příznivě hydratuje tělo a podporuje metabolismus. Pokud chcete zhubnout, voda by měla být vaším nejlepším přítelem. Pro lepší chuť si do ní můžete přidat plátky citronu, okurky nebo lístky máty, která vás osvěží. A pokud nekupujete balenou vodu a z kohoutku vám voda nechutná, vyzkoušejte filtrovací nádoby či konvice, které zajistí lepší chuť a odstraní z vody nejen hrubé nečistoty, ale také vodní kámen či těžké kovy a další látky.

Voda s citronem a mátou
Voda s citronem a mátou

Zelený čaj pro zrychlení metabolismu

Zelený čaj je známý svými zdravotními přínosy a může také podpořit hubnutí. Obsahuje totiž látky, které zvyšují metabolismus a pomáhají tělu efektivněji spalovat tuky. Navíc zelený čaj může potlačit chuť k jídlu, což je při dietě doslova neocenitelné. Vychutnejte si šálek zeleného čaje po ránu nebo během dne jako zdravou alternativu k ostatním sladkým nápojům.

Zelený čaj při hubnutí
Zelený čaj při hubnutí

Bylinné čaje

Můžete si také vybrat z široké škály bylinných čajů a směsí s přírodními chutěmi. Tyto čaje jsou obvykle bez kalorií a mohou vás uchlácholit v teplém i studeném počasí, kdy do nápoje stačí přidat kostky ledu. Při dietě se nemusíte omezovat jen na čistou vodu, bylinky dobře chutnají a hubnutí vám nijak nenaruší. 

Bylinné čaje mají uklidňující účinky
Bylinné čaje mají uklidňující účinky

Ibiškový čaj 

Ibiškový čaj se připravuje ze sušených květů ibišku. Denní užívání takového čaje je skvělým způsobem, jak usnadnit hubnoucí proces. Ibišek totiž coby rostlina obsahuje fenolové sloučeniny a flavonoidy usnadňující vylučování tuku. Čaj z květů ibišku má nejen lákavě červenou barvu, ale současně se vyznačuje příjemně nakyslou chutí, takže jej můžete užívat kdykoliv během dne, když vás zastihne chuť na sladké. Pozor však dejte na to, že není vhodný pro těhotné ženy nebo ženy během PMS, protože může zhoršit příznaky.

Ibiškový čaj
Ibiškový čaj

Nízkotučné mléčné nápoje

Další alternativou, jak zapojit více tekutin při hubnutí, jsou nízkotučné mléčné nápoje. Pokud jste příznivci mléčných nápojů, můžete si dopřát jejich nízkotučné varianty, jako je nízkotučné mléko, jogurt nebo tvaroh. Zpravidla obsahují bílkoviny, které jsou důležité pro svalovou regeneraci a nasycení. Mějte však na paměti, že i tyto nízkotučné mléčné výrobky obsahují kalorie, takže dbejte na rozumnou konzumaci a nepřehánějte to s nimi.

Nízkotučné mléko
Nízkotučné mléko

Který nápojům se při dietě vyhnout

Rozhodně byste měli omezit nebo se zcela vyvarovat konzumaci alkoholu. Nejen že alkoholické nápoje obsahují spoustu kalorií, ale navíc zvyšují chutě k jídlu, což může skončit přejídáním a zvýšením vaší hmotnosti. Vyhnout byste se měli také slazeným nápojům, jako je cola nebo různé perlivé nápoje s příchutí. Pokud vás přeci jen někdy zastihne chuť, vyzkoušejte některé nápoje značené jako zero, ve kterých nejsou žádné nebo jen minimum kalorií. Nekonzumujte je ale příliš často, protože obsahují umělá sladidla.

Vyhněte se konzumaci alkoholu a slazených nápojů
Vyhněte se konzumaci alkoholu a slazených nápojů