Další

Jak vyčistit bílé kožené boty: 7 způsobů, díky kterým budou zářit

Jak vyčistit bílé kožené boty: 7 způsobů, díky kterým budou zářit

Jak vyčistit bílé kožené boty, aby opět zářily čistotou a vypadaly jako nové? Těch možností je hned několik. Podívejte se na způsoby, kterými lze bílým botkám opět vrátit jejich krásný odstín.

7 tipů jak vyčistit bílé kožené boty

Zatímco někteří by si bílé boty nekoupili ani z donucení, jiní na ně nedají dopustit. Co si budeme povídat – bílé boty vypadají elegantně, hodí se ke všemu. Jenže vyžadují daleko více péče, jelikož se díky svému odstínu snadno ušpiní. Proto vám poradíme, jak čistit bílé kožené boty, aby byly opět jako nové.

  • Zubní pasta
  • Jedlá soda
  • Mýdlová voda
  • Šampon
  • Odličovací mléko
  • Citron
  • Vlhčené ubrousky

Zubní pasta

V zubní pastě se nachází složky, které jsou účinné při bělení. Stačí si tak vzít starý zubní kartáček, nanést na něj trochu zubní pasty a špinavé boty vyčistit. Poté vlhkým hadříkem pastu setřete a botky budou opět zářit.

Jedlá soda

Každá správná hospodyňka ví, že jedlá soda doma nesmí chybět, protože v domácnosti nachází mnoho využití. Mimo jiné může být nápomocná i při čištění bílých bot. Smíchejte jedlou sodu s vodou tak, aby vznikla pasta a s tou poté boty vyčistěte.

Mýdlová voda

Chcete poradit, jak vyčistit bílé kožené boty? Zkuste to s mýdlovou vodou. Boty vydrhněte a poté je nechte uschnout.

Odličovací mléko

Jak vyčistit bílé kožené boty? A co třeba s pomocí odličovacího mléka? Naneste trochu mléka na čistý vatový tampon a s ním poté zbavte boty nečistot.

Citron

Spoléháme na něj v době nachlazení, neobejdeme se bez něj při pečení a nyní budete vědět, že vám může přijít vhod i tehdy, až budete potřebovat vyčistit tenisky. Kousek látky namočte do citronové šťávy, vydrhněte tenisky a nechte na nich šťávu ještě 20 minut působit.

Vlhčené ubrousky

Pokud máte malé děti, pak vlhčené ubrousky nosíte všude s sebou. Poslouží nejen na dětský zadeček, ale klidně s nimi můžete vyčistit kožené botky.

Šampon

Možná by vás to nenapadlo, ale klasický šampon na vlasy funguje stejně tak dobře i na špinavé kožené tenisky. Trochu šamponu naneste na hadřík a vydrhněte špinavá místa.