Krása

Vlasy do postupna

Vlasy do postupna

 Postupně sestříhané vlasy jsou základní kadeřnickou technikou. Co je pro ně specifické a jak se vlastně stříhají? Pro koho se hodí a proč?

Postupně sestříhané vlasy, co to vlastně je?

Nejprve je nutné si ujasnit základní rozdíly v technikách. Rozlišujeme:

  • vlasy sestříhané do vrstev
  • stupňovitě sestříhané vlasy

Ačkoli nejste profesionální kadeřnice, rozdíly mezi těmito dvěma střihy byste si měla ujasnit, abyste případně věděla, o jaký sestřih v salonu požádat a proč.

Na rozdíl od rovnoměrného vrstvení umožňuje stupňování na delších vlasech odstranit určitou tíhu ve vnitřní části a vytvořit objem kolem vnějších délek. Tato technika je ideální pro dámy, které požadují vrstvy, ale zároveň chtějí zachovat plnost kolem linie účesu.

Nicméně samozřejmě postupně sestříhané vlasy nevyužívají jen ony, jde o klasickou variantu i ve světě pánských účesů.

Jaké jsou výhody postupně sestříhaných vlasů

Stupňovitě sestříhané vlasy se používají především v případech, kdy je potřeba dostat do vlasů požadovaný objem. Jestliže vám příroda nadělila jemné vlasy, měla byste se společně se svou kadeřnicí zamyslet právě nad touto variantou.

Jde tak zároveň o jasnou volbu pro dámy, které se jednoduše nechtějí smířit s tím, že by měly svou jemnou hřívu raději ostříhat nakrátko. Není pravda, že se pro vás delší vlasy nehodí. Ovšem pozor, nechte si v takovém případě vytvořit stupňovitý střih pouze v horní části. Spodní část ponechte v tupém střihu, účes bude působit ještě objemněji.

Jak se stříhá stupňovitý střih

Ostříhat lze stupňovitý střih typicky na dlouhých i středně dlouhých vlasech. Dynamiku ale dodá i dámám s krátkým účesem. Majitelky krátkých kadeří mohou tímto způsobem do svého stylingu vnést i jistou romantiku.

Vaše kadeřnice by měla být skutečně zručná a ovládat dobře svoje řemeslo. Jinak bude výsledek vyhlížet nedbale. Obvykle se na dlouhých vlasech stříhá pod úhlem 135°. U mikád se doporučuje pro vytvoření textury stříhání pod úhlem v rozmezí 1 až 44°.