Krása

Objemová trvalá na vlasy

Objemová trvalá na vlasy

Trvalá rozhodně nepatří „do starého železa“. Jakým způsobem ji využít v moderním stylingu? Co je objemová trvalá?

Co je objemová trvalá

Trvalá je v očích běžné veřejnosti stylingem z 80. let, kdy byly v módě až neuvěřitelně objemné účesy. Možná i vaši rodiče mají na fotografiích z mládí na hlavě záplavu kudrlinek, které tehdy nosily nejen slečny, ale i pánové.

Tato základní kadeřnická technika dostala moderní podobu v tzv. objemové trvalé. Jejím cílem je pouze získat objem, primární není zvlnění vlasů. Proto jsou výsledkem mírně tvarované vlny, které jsou pružné.

Pro koho se hodí objemová trvalá?

Přímo předurčena je samozřejmě hlavně pro majitelky jemných vlasů. Hodí se ale i pro další typy kadeří:

  • příliš tvrdé
  • rychle se mastící

Trvalá v principu je chemicko-fyzikálním procesem ve vlasovém keratinu. Mění se jejím prostřednictvím struktura vlasů. Jedná se tedy o poměrně razantní proceduru.

Dnes už ale můžete směle zapomenout na agresivní zásahy produkující všudypřítomný nepříjemný zápach amoniaku. Výsledkem podobného procesu byly velmi často vlasy přesušené a bez lesku. Současné varianty trvalé jsou už ale dostatečně šetrné na to, aby se mohly použít i pro kadeře barvené, odbarvené a poškozené.

Jak dlouho trvalá vydrží?

Klasickým problémem řady účesů je to, že perfektně vypadají při odchodu od kadeřníka. Doma si s nimi často neumíme poradit, případně jsme si na sebe upletly pomyslný bič v podobě častých návštěv kadeřnictví, ve kterém odborník musí střih či barvu oživit. Jak je to s trvalou?

Klasická trvalá odrůstá. Máte tak možnost ji nechat odrůst zcela nebo po cca 3 měsících zajít na obnovení. Šetrnější headlines vám může vydržet přibližně 8 týdnů. Kromě toho se může rozlišovat i tzv. gelová trvalá, která obsahuje rostlinné extrakty, například v podobě výtažků z pšeničných klíčků. Případně existuje i výmývací trvalá, někdy ale ani samotné kadeřnice tyto dva pojmy nerozlišují. Výdrž v obou případech dosahuje přibližně 3 měsíců.