Krása

Balayage a tmavé vlasy

Balayage a tmavé vlasy

Balayage je oblíbená kadeřnická technika. Hodí se i na tmavé vlasy? Na co se musíte připravit?

Co je to balayage

Balayage je kadeřnická technika, při níž se nechá tvář jemně rámovat zesvětlenými pramínky v celé ploše vlasů. Ačkoli si ji obvykle spojujeme s blond, stejnou techniku lze použít také k vytvoření těchto odstínů:

  • karamel
  • espresso
  • pastelové tóny

Běžně se používá u vlasů hnědých, kde má vyvolávat efekt lehkého a přirozeného prosvětlení od sluníčka. S pomocí této metody se vlasy prozáří a opticky odlehčí.

Balayage na tmavých vlasech

Přizpůsobit tento postup lze každé ženě, záleží na vašich rysech, struktuře vlasů, odstínu pleti. Samozřejmě jej můžeme aplikovat na jakoukoli výchozí barvu včetně velmi tmavé. Zesvětlit je možné dokonce i černé kadeře.

Ovšem v takovém případě se musíte jednoduše připravit na to, že výsledek zřejmě nebude po prvním sezení viditelný. Kadeřník bude muset na vaše vlasy aplikovat odbarvovač opakovaně. Pokud by zesvětlit vlasy najednou příliš razantně, mohly by se vám začít třepit a lámat. Což je mimochodem častý výsledek domácích pokusů.

Jestliže vám tak kadeřník tvrdí, že momentálně lepších výsledků dosáhnout nelze, důvěřujte mu a nepokoušejte se vznik vysněného účesu na vlastní pěst urychlit. Domácí pokusy o balayage mohou vést k tomu, že si ve vlasech místo ležérního zesvětlení vytvoříte skvrny.

Výběr odstínu pro balayage

Stejně tak by měl kadeřník respektovat váš původní podtón vlasů, abyste vytvořila přirozený dojem. Balayage se tak může pohybovat v odstínech měděné hnědé až medové blond, ale i popelavě hnědé nebo stříbrné.

Tady, pozor, platí, že čím více se odchýlíte od přirozeného odstínu, tedy čím světlejší balayage bude, tím častěji budete muset ke kadeřníkovi pro obnovení účesu. S přirozeným zesvětlením, které je pouze jemným dotekem ve vašem původním odstínu postačí zajít na obnovu i dvakrát za rok.

Úskalím balayage na tmavých vlasech je i to, že z nich můžete nakonec tímto způsobem „vytáhnout“ podtón, který jste nechtěla. Některé tmavovlásky docílí vlasů červených či oranžových. Teplé tóny lze eliminovat tonerem, pak ale účes vyžaduje velmi častou údržbu.