KrásaMóda

5 trendů v oblékání pro ženy nad 40 let v roce 2023

5 trendů v oblékání pro ženy nad 40 let v roce 2023

Jaro je čas nových začátků. Tedy i perfektní čas k tomu uspořádat si šatník a přemýšlet o tom, které trendy jara 2023 byste mohla vyzkoušet, abyste dodala svému outfitu šmrnc. Nechte se inspirovat novými trendy jarní sezóny 2023 a sestavte si z nich svůj ideální jarní outfit.

3D květiny

Květinový trend se letos posouvá na další úroveň…do 3D! Na květiny na oděvech si tedy bude možné i sáhnout a kochat se tím, jak vizuálně vyčnívají z oblečení. Skutečné akcenty a aplikace květin navíc dodají oblečení na zajímavosti i eleganci. Je však potřeba mít na paměti, že z 3D květin na oblečení se stane jasná dominanta outfitu, tudíž jeho zbytek byste se pak měla vždy snažit ladit spíše do minimalistického stylu.

Elegantní háčkování

Nejedná se o klasické háčkování, které je vhodné k zahřátí, když venku panují mrazy. Naopak toto háčkování, jež lze svou jemností připodobnit k pavučině, je dokonale tenké a hodí se i pro období, kdy teploty venku již začínají stoupat. Navíc jemná textura dodává každému outfitu na zajímavosti a stylu, přičemž výsledek působí vždy dokonale žensky.

Maxi sukně

Tento kousek oblečení je lichotivý pro ženy všech tvarů a velikostí, a co je hlavní – jedná se stylový  kousek vhodný pro opravdu každý věk. Není tedy divu, že maxi sukně bývají na jaře a v létě vždy velmi oblíbené. I přesto, že asi opravdu nikdy nevyjdou z módy, tak letos se opět dostanou do popředí módních reflektorů – obzvláště trendy budou v roce 2023 ty se širokým vrásněním.

Oversized saka

V 80. letech minulého století, tedy v čase vašeho narození, frčela volná saka s vycpanými rameny. A letos se tento trend opět vrací. Pokud tedy máte rádi oversized styl, tak si můžete pořídit sako přesně v tomto stylu s vycpanými rameny, jež můžete nosit v chladnějších jarních dnech jako další vrstvu k zahřátí. 

Široké džíny

Jedním z největších módních trendů jara 2023 bude džínovina, přičemž ta se bude nejvíce vyjímat na širokých džínách. Jejich výhodou je to, že je můžete nosit v jakémkoliv věku, pakliže vyhovují vašemu typu postavy – lichotí zejména ženám se širšími boky a postavou hruškovitého tvaru. Při jejich nošení pak zvýrazněte pas páskem, nebo si oblékněte přiléhavější top, abyste outfitu dala vizuální balanc.