Další

Slevy pro důchodkyně v roce 2023: módní i jiné tipy na slevy

Slevy pro důchodkyně v roce 2023: módní i jiné tipy na slevy

Být v penzi má mnoho výhod. Nemusíte každý den brzy ráno vstávat, máte mnohem více volného času a v neposlední řadě můžete také využívat nejrůznějších slev. Ušetříte při cestování, při návštěvě kulturních institucí, ale i při nákupech oblečení. Stačí, když si počkáte na tu správnou akci.

Kulturní instituce a knihovny za hubičku

Podívejte se na webové stránky muzea či galerie ve vašem okolí. Možná budete překvapené, že se dovnitř dostanete doslova za pár korun. Mrkněte i na stránky knihovny a na to, kolik stojí roční průkazka pro seniory. S nakupováním drahých knih v knihkupectvích je konec, teď můžete číst i deset knížek měsíčně a stát vás to nebudete téměř nic.

Cestování s výhodami

Milujete cestování? Vyrazte za krásami Česka třeba vlakem a využijte slevu na jízdném. Pro všechny cestující ve věku 65 let a starší platí 50% sleva na jednosměrné a traťové jízdenky. Chcete si prohlédnout matičku měst Prahu? Tak využijte toho, že v hlavním městě máte hromadnou dopravu od 65 let zcela zdarma.

Nakupujte (nejen) oblečení se slevou

Pokud je vaší vášní móda, ale neustále bojujete s nedostatkem peněz v peněžence, počkejte si na pořádné slevové akce. Kdy nakupovat v roce 2023?

Využijte Dny Marianne, které se chystají 14. až 16. dubna. Během těchto dní ušetříte ve více než 2200 obchodech. Slevové kupony si můžete stáhnout v aplikaci Dny Marianne a nebo je najdete v časopisech Marianne, Marianne Bydlení a nově i Marianne Venkov a styl.

Počkat si můžete i na Black Friday, avšak ten se bude konat až 24. listopadu. V tento den nakoupíte se slevou u mnoha obchodníků. Pořídíte levně parfémy na Notino, kosmetiku v Sephoře i v Yves Rocher. Rády byste oblečení? Zkuste Zalando, ZOOT, Intimissimi či další obchody.