KrásaMóda

5 tipů na nošení šperků pro jaro a léto 2023

5 tipů na nošení šperků pro jaro a léto 2023

Milujete výrazné šperky a chcete být trendy v nadcházející sezóně? Pojďte se s námi inspirovat tipy z módních přehlídek světových značek.

1. Dlouhé náušnice až na ramena

Jedním z dominujících šperků na většině módních přehlídek byly extrémně dlouhé a štíhlé náušnice z různých materiálů, uvádí módní časopis Marie Claire. K vidění byly kousky s výraznými drahokamy a perlami zasazenými ve zlatě, nebo minimalističtější šperky s motivy srdíček a květin zavěšených na jemných řetízkách. Výrazné přiléhavé náušnice krásně podtrhují linii krku a dodávají ženskost. Tyto náušnice hezky vyniknou ženám s krátkým střihem vlasů nebo milovnicím culíků a výčesů.

2. Perly kam se jen podíváš

Myslíte si, že se perly hodí jen pro starší ročníky? Nesmysl. Podle časopisu Vogue, perly nikdy nevyjdou z módy a dodají jiskru každé ženě. Trendy jsou jak drobnější perly navlečené v náhrdelník, tak i obří samostatné kousky dominující prstenům a náušnicím. Na módních ranvejích se často objevovaly v kombinaci s velkými “barokními” drahokamy. Perly tyto okázalé šperky odlehčují a dodávají jim nádech hravosti.

3. Zlaté náramky ve stylu antických bohyní

Podle časopisu Marie Claire jsou toto jaro a léto tutovkou robustní zlaté náramky jednoduchých a ušlechtilých tvarů. Náramky lze dobře vrstvit a pro zjemnění výrazného zlata lze šperk neutralizovat chladnějším stříbrem. Kromě klasických náramků okolo zápěstí, jsou letos velmi trendy také náramky výše na pažích.

4. Nadčasový symbol jara

Sázkou na jistotu letos budou také šperky s motivy květů. Tyto romantické symboly jara a svěžesti dodávají svým nositelkám patřičnou jemnost. Lze je nosit na náušnicích, náhrdelnících i prstenech a můžete si pohrát s jejich kombinováním. Časopis Marie Claire dodává, že mezi dámskými doplňky z květů budou vévodit šperky s velkými reálně vypadajícími květy růží.

5. V zajetí punkových řetězů

Posledním naším tipem jsou mohutné kovové řetězy ve stylu punku, na které upozorňuje časopis Harper’s Bazaar. Můžete je vhodně sladit s náušnicemi a náramky v podobném vzhledu. Svůj punkový vzhled podtrhnete tmavou koženou bundou, ke které se výrazný bílý kov krásně hodí. Celkový look pěkně vyladíte výraznějším líčením očí.