Další

Jak udržet vášeň i v dlouhodobém vztahu: Tipy od psychologa

Jak udržet vášeň i v dlouhodobém vztahu: Tipy od psychologa

Určitě to dobře znáte. Když jste se seznámili, užívali jste si sex každý den. Ráno jste se společně osprchovali, celý den jste mysleli jeden na druhého, večer jste vyrazili do baru a po návratu domů následoval sex. Ty doby už jsou ale dávno pryč. Pokud přemýšlíte, jak do vašeho vztahu vrátit vášeň, tady je pár tipů.

1. Líbejte se a dotýkejte

Zamyslete se. Zmizel z vašeho vztahu jen sex, nebo zmizely i polibky a nejrůznější dotyky? Možná vás překvapí, jak jedno s druhým úzce souvisí. Pokud do svého vztahu chcete vrátit vášeň, je třeba opět začít s letmými dotyky během dne, s polibky při shledání atd.

2. Udělejte si na sebe čas

Doba je uspěchaná a vaše všední dny se podobají jeden druhému. Máte pocit, že na nic není čas. Stop. Zastavte se na chvíli, přestaňte myslet na to, co vše je třeba udělat a vyhraďte si chvilku pro sebe. Nezapínejte večer televizi a nepracujte. Povídejte si s partnerem, nalijte si skleničku vína, zapalte oheň v krbu a uvidíte, co bude dál.

3. Vyrazte na rande

Vídáte se s partnerem v podstatě jen tehdy, když máte na sobě tepláky nebo pyžamo? Chce to změnu. Opusťte dům a vyrazte spolu na rande tak jako za mlada. Nezáleží na tom, zda si dáte oběd v restauraci, projdete se nebo půjdete večer do klubu. Nebraňte se ani společnému víkendu mimo domov.

4. Experimentujte

Zatímco dříve jste se milovali kdykoliv a kdekoliv, nyní máte sex jen v ložnici. Je na čase to opět změnit. Vyzkoušejte i jiná místě v domě, užijte si sex v přírodě. Zeptejte se partnera, co by rád vyzkoušel a pokud je to jen trochu možné, splňte mu jeho přání. Stejně by to mělo fungovat i naopak. Komunikujte s partnerem o tom, co se vám líbí!