Vlasy

Tizianová barva na vlasy: čím se vyznačuje a komu sluší 2024?

Tizianová barva na vlasy: čím se vyznačuje a komu sluší 2024?

Tizianová barva je jednoduše překrásná. Co je pro tento výrazný odstín typické a komu vlastně ideálně sluší?

Co je tizianová barva

Tizianová, počeštěle také ticiánová, barva patří do skupiny červených odstínů. Nejrůznější výklady pro ni mají vcelku bohatou charakteristiku: Jde o odstín hnědý s podtónem do červena či do zrzava, označuje se i jako temně ryšavá, rudá až do hněda.

Někdy bývá odstín označován i jako zlatohnědý. Liší se však, pozor, od kaštanové barvy. Ta obsahuje červené odlesky, zatímco tizianový odstín je spíše oranžový.

Proč se vlastně barva jmenuje tizianová? Název odstínu souvisí se slavným malířem Tizianem. Ten na svých obrazech zobrazoval specifickou barevnou paletu. Často sahal po odstínech, jako byla

  • zlatá žluť
  • barva mědi
  • barva bronzu
  • rumělka
  • oranž
  • červeň

Umělec zkrátka používal specifickou barevnou paletu, kterou bychom mohli označit jako podzimní. Jeho obrazy díky tomu mají zvláštní hřejivou atmosféru. A zobrazoval i ženy se zrzavými vlasy. Specifický odstín se velmi dobře ujal a něžnému pohlaví se líbí dodnes.

Komu sluší tizianová

Tizianová je nádherná a výrazná. Není divu, že si ji vybrala řada celebrit, které chtějí být na červeném koberci nepřehlédnutelné. Se zrzavou hřívou jste tak už mohla vidět třeba herečku Blake Lively.

Skoro poznávacím znamením je ohnivě ryšavá hříva pro herečku Christinu Hendrics. Ovšem pozor, právě tahle dáma si k ní pomáhá barvou na vlasy, byť byste to do ní možná neřekli. Měla byste tuhle krásnou dámu „na dráhu“ zrzky následovat?

Zlatavé odlesky nejlépe lichotí ženám a dívkám s obdobně nazlátlou pletí. Majitelky studeného  zbarvení v pokožce budou muset, pokud si chtějí tento odstín dopřát, posunout výslednou barvu spíše směrem k červenému odstínu, který bude studenější.

Pozor, zrzavá barva může upozornit na nedokonalosti pletí včetně vrásek. Tento zářivý odstín se tak doporučuje hlavně mladším nositelkám. Ve věku nad 50 let už je vhodné barvu více utlumit. Alespoň pokud nejste zrzkou od přírody, v takovém případě nejspíš patříte k dostatečně výrazným typům, které unosí tuto barvu i dál.