Krása a módaVlasy

3 střihy pro vypadávající vlasy: Takto je ochráníte!

3 střihy pro vypadávající vlasy: Takto je ochráníte!

Existuje hned několik příčin, proč u žen i mužů dochází k nadměrnému padání vlasů. Vedle věku a genetické predispozice, s níž se pojí alopecie, bývá padání vlasů zapříčiněno především hormonálními změnami nebo zdravotním stavem. S padáním vlasů se tak ženy často potýkají po porodu nebo během menopauzy, případně změní-li se náhle jejich hormonální výbava či trpí-li delší dobu závažnější nemocí. Dalším významným faktorem ovlivňujícím kvalitu a hustotu vlasů jsou stres nebo nevhodná výživa. I v případě, že se vám podaří daný faktor odhalit a kompenzovat, je nutné obvykle zvolit vhodný typ účesu, který růst vlasů podpoří a eliminuje vzhledové vady, jež vypadávání způsobí.

Jak reagovat na vypadávání vlasů

Pokud na hřebeni při vyčesávání zůstává stále více vlasů, měla byste rozhodně zpozornět. K běžnému nadměrnému vypadávání vlasů dochází pouze přibližně tři měsíce po porodu, kdy se tělo začne zbavovat vlasů, které pravidelným procesem nevypadávaly během těhotenství (normálně za den vypadne až 100 vlasů). Zjistíte-li ovšem, že vám vlasy vypadávají více, měli byste se zamyslet nejen nad životosprávou, ale také zvolit vhodný účes, který podpoří jejich růst. Standardně se doporučuje vlasy v takovém případě co nejvíce sestříhat – jednak se tímto způsobem zarovnají méně zarostlá místa, jednak je možné zlepšit jejich vzhled a opticky zvětšit objem. Na jaké účesy se tedy zaměřit?

Velmi krátký účes – pixie střih

V první fázi nadměrného vypadávání vlasů je vhodné volit velmi krátký střih. Pokud chcete vypadat moderně, můžete se zaměřit na pixie střih, který je možné dobarvit melírem a na pohled tak zvětšit jeho objem. Pixie střih pracuje s několika délkami vlasů, je proto možné na něm provádět v případě potřeby styling, jeho výhodou je ovšem možnost ostříhání velké plochy hlavy na velmi krátkou délku, čímž může dojít k posílení vlasů.

Sestříhaný krátký střih

Je-li vaším cílem dosáhnout většího objemu, zvolte raději vrstevnatý střih, tedy takový, který je sestříhaný nakrátko a postupně. Objem je v tomto případě dosažen právě rozvrstvením vlasů. Při výrazném vypadávání vlasů tento střih ovšem nemusí být vhodný.

Krátké mikádo

Střih označovaný jako mikádo nebo bob často volí dámy s rovnými vlasy. I u tohoto typu účesu můžete dosáhnout optického zvětšení objemu postupným sestříháním, u velmi jemných vlasů je však ideální jej ponechat v jedné délce. U všech třech účesů pak platí, že vedle úpravy životosprávy je vhodné vlasy vyživovat vhodnými prostředky.