KrásaMóda

Sluneční brýle pro jaro 2023: Jaké zvolit podle věku?

Sluneční brýle pro jaro 2023: Jaké zvolit podle věku?

Jarní sluníčko je přirozeným zdrojem UV záření, které je však zdravotně rizikové. Může poškozovat zrak, a proto bychom všichni měli chránit naše cenné oči slunečními brýlemi. Jestliže procházíte regály obchodů a výlohy, stačili jste si všimnout toho, že slunečních brýlí je opravdu velké množství. Jak mezi nimi vybrat ty nejlepší pro vás a to tak, aby odpovídaly vašemu věku? Odpovědi se dozvíte v tomto článku!

Je vám méně než dvacet let?

Inspirujte se mladými celebritami a noste minimalistické drobné sluneční brýle po vzoru sester Gigi a Belly Hadid. Nezapomeňte na skutečnost, že v drobných brýlích vám stále půjde vidět vaše obočí, proto ho mějte vždy precizně upravené.

Je vám mezi dvaceti a třiceti lety?

V tom případě vyzkoušejte stylové pilotky. Jejich název vypovídá zároveň o tom, jak tyto brýle vznikly.

Ano, hádáte správně, jsou odvozeny od toho, že je nosívali piloti, a dokonce byli přes desítkami let navrženy speciálně pro ně. Jejich nadčasový vzhled se však postaral o celosvětový trend, který stále trvá a pravděpodobně bude trvat navždy.

Vyšší pořizovací ceny se proto neobávejte – pilotky budou trendy i za několik let.

Je vám mezi třiceti a čtyřiceti lety?

Budou vám slušet velké sluneční brýle, které před lety pomohly Paris Hilton nenápadně utíkat z prominentních večírků. Dnes je tato podnikatelka hrdou maminkou a manželkou, avšak velké sluneční brýle si neodpustí stále. A není se čemu divit, protože vypadají skvěle a luxusně. Své majitelce právě velké oversized sluneční brýle dodají atraktivitu i přepychový vzhled.

Je vám více než čtyřicet let?

V tom případě jásejte, protože právě pro vás jsme si schovali ten nejlepší módní hit mezi brýlemi! Jsou to sluneční brýle ve stylu kočičích očí, které velmi ráda nosívá krásná Reese Whiterspoon.

Cat-eye sluneční brýle sluší všem tvarům obličeje a pro dámy nad čtyřicet let se postarají o rafinovaný styl, který vám dodá vysokou dávku sebevědomí i dokáže srazit nějaké ty roky a vrásky dolů.

Vybírejte z opravdu velkého množství barev, vzorů a značek kočičích brýlí. Je libo tmavá skla, leopardí vzor obrouček nebo třeba zlaté zdobení?