KrásaPleťZdraví

Jak předcházet stárnutí pokožky a udržet si mladistvý vzhled v roce 2023

Jak předcházet stárnutí pokožky a udržet si mladistvý vzhled v roce 2023

Většina z nás by si přála mít mladistvě vypadající vzhled co nejdéle. S každým rokem však naše tělo a pokožka stárnou, což se zvenčí projevuje vznikem vrásek. A ty bývají viditelné nejen v oblasti okolo očí a na tváři, ale postupně se vytváří po celém těle. Existuje však mnoho způsobů, jak předcházet stárnutí pokožky a udržet si mladistvý vzhled. V tomto článku vám představíme několik tipů, jak udržet zdravou a mladistvě vypadající pokožku v roce 2023.

Používejte ochranu proti slunci

Správná, a hlavně včas aplikovaná ochrana proti slunci je pro udržení mladistvého vzhledu pokožky nezbytná. Slunce je totiž jedním z hlavních faktorů, které přispívají k předčasnému stárnutí pokožky.  Klíčové je pro ochranu pokožky před UV zářením používání vhodného opalovacího krému s vysokým SPF faktorem, čímž snížíte riziko vzniku vrásek a skvrn na pokožce. 

Ochrana proti slunci
Ochrana proti slunci

Nezanebejte hydrataci

Pro udržení zdravé pokožky je velmi důležitý také dostatečný pitný režim. Denně bychom měli vypít zhruba 2 litry vody, což si můžete snadno přepočítat i na počet sklenic a pak jen jednoduše čárkovat. Hydratovaná pokožka zůstává vláčná a pružná, navíc má dostatečná hydratace vliv i na duševní pohodu či pocit v ústech.

Hydratace rtů
Hydratace rtů

Zaměřte se na vyváženou stravu

Doslova platí, že jsme to, co jíme. Zdravá a vyvážená strava plná vitamínů a minerálů, jako jsou například vitaminy A, C a E, antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny, pomáhá udržovat zdravou a mladistvě vypadající pokožku. Navíc vás při správně nastaveném jídelníčku nebudou přepadat chutě na sladké či jiné nezdravé pochutiny, čímž si zároveň snáze udržíte svou hmotnost. 

Pečujte o svou pokožku 

Denní péče o pokožku je také velmi důležitá, a to obzvláště pokud nosíte make-up. Vaše pokožka se vám za pravidelné čištění, hydrataci a používání kvalitních zkrášlujících kosmetických výrobků odvděčí svým zdravým vzhledem a pružností. Elasticita pleti je přitom jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují tvorbu vrásek. 

Nejdříve se vrásky tvoří okolo očí
Nejdříve se vrásky tvoří okolo očí

Omezte kouření a stres

Kouření a jiné návykové látky jsou jedním z nejhorších faktorů, které přispívají k předčasnému stárnutí pokožky, nehledě na jejich další negativní účinky na lidský organismus. Kouření může způsobit předčasný vznik vrásek a pigmentových skvrn, takže pokud nechcete ve stáří vypadat sešle, neměli byste s kouřením vůbec začínat. Na předčasné stárnutí má pak přímý vliv také nadměrný stres, kterému sice není možné se zcela vyhnout, ale můžete jej pomocí relaxačních technik účinně snižovat. 

Kouření rozhodně není zdraví prospěšné
Kouření rozhodně není zdraví prospěšné

Pravidelně se hýbejte

Cvičení není důležité pouze pro udržení tělesné kondice a hezkých tvarů, ale také pro udržení zdravé a pevné pokožky. Cvičení totiž podporuje krevní oběh, což následně zvyšuje přísun živin a kyslíku do pokožky. Pokud cvičíte pravidelně, rozhodně to nejen ve stáří na kvalitě vaší pokožky pocítíte. Ve zdravém těle budete nejen dobře vypadat, ale také se dobře cítit. 

Ve stáří se vaše péče o pokožku zúročí
Ve stáří se vaše péče o pokožku zúročí