Pleť

Jaký je rozdíl mezi pudrem a make-upem: Průvodce

Jaký je rozdíl mezi pudrem a make-upem: Průvodce

Mezi make-upem a pudrem je zásadní rozdíl. Neznáte ho? Pozorně čtěte. Nejprve je vždy nutné nanést make-up a až na něj pudr. Make-up zakryje nedostatky pleti a barevně ji sjednotí. Pudr pak pleť zmatní a postará se o to, aby vám make-up vydržel krásný po celý den.

Make-up

Druhů make-upu existuje celá řada. Pro mastnou pleť je vhodný matující make-up (většinou už pak na něj nemusíte nanášet pudr), pro zralou pleť se hodí liftingový make-up. Vypíná pokožku a vyhlazuje vrásky.

Hydratační make-up lze doporučit především pro zimní období a voděodolný make-up pak na slavnostní příležitosti, na hory či k vodě. Pokud vaše pleť působí mdle a unaveně, vyzkoušejte rozjasňující make-up.

Pudr

Nejdůležitější funkcí pudru je zafixovat make-up. Dále se pak pudr stará o to, aby se obličej neleskl. O dokonalou fixaci make-upu se postará transparentní pudr, pokud ale potřebujete ještě podpořit krycí schopnosti svého make-upu, sáhněte po pudru pigmentovém.

Jak pudr správně nanášet? Použít můžete štětec nebo labutěnku, záleží na tom, s čím se vám lépe pracuje.

Chytrá kombinace make-upu a pudru

Pokud si chcete ušetřit práci i čas, vyzkoušejte pudrový make-up. Tento make-up vypadá jako pudr (a nanáší se stejně jako pudr), ale funguje jako make-up (má krycí funkci a sjednocuje pleť). Vhodný je spíše pro ženy s mastnou a smíšenou pletí. Výhodou pudrového make-upu je, že splyne s barvou pokožky, protože obsahuje velké množství pigmentů. Zároveň nezanese póry a zbaví pleť lesku.

Tip pro vás: Pokud máte problematickou pleť, potřebujete skrýt hodně nedokonalostí a hledáte make-up s velkou krycí schopností, tak pro vás pudrový make-up bohužel není příliš vhodný. Zkuste spíše klasický make-up.