Krása

Slavnostní účes polodlouhé vlasy

Slavnostní účes polodlouhé vlasy

Čeká vás svatba v roli hosta, ples či jiná slavnostní událost? Pak budete potřebovat i inspiraci pro společenské účesy. Který z nich zvolit pro polodlouhé vlasy?

Jak na slavnostní účes pro polodlouhé vlasy

Na úvod je nutné přiznat zásadní skutečnost: S polodlouhými vlasy můžete být v některých účesových kreacích lehce omezena, neboť lépe vypadají na vyloženě dlouhých vlasech.

I z vlasů střední délky však lze vykouzlit dostatek účesů v různých stylech. Hodit se tak budou pro formální ples i lehce ležérní romantickou svatbu. Svůj styling si vyberte tak, aby ladil nejen s prostředím, ale i s vaší osobností.

Které účesy jsou nejlepší?

Z polodlouhých vlasů pro slavnostní příležitosti vytvoříte především:

  • bun
  • uzel
  • cop

Bun

Takzvaný bun, česky přeložitelný půvabným ekvivalentem „bochánek“, je pravděpodobně vůbec nejjednodušším účesem, který si můžete vytvořit i sama. U středně dlouhých vlasů, které nejsou adekvátně husté, vám v tomto případě může scházet dostatek objemu, což se nakonec projeví na velikosti drdolu. Pomoci si můžete například tupírováním, ale také vložením speciální vycpávky.

Uzel

Moderní uzly alias knots jsou spíše volné a neuspořádané. Záměrně rozcuchaný vzhled je aktuálním trendem. Jak na výrobu takového účesu? Natupírujte vlasy u kořínků, abyste je nadzvedla kolem obličeje a vytvořte si nízký nebo vysoký uzel. Jakmile je hotový a zafixovaný, můžete občas zatáhnout za jednotlivé prameny a vytvořit tím ve vlasech volnější smyčky.

Cop

Pakliže se jedná o ležérněji pojatou událost, jako je například letní svatba venku, je to téměř synonymum pro nejrůznější copy. Ať už zvolíte mohutný cop na temeni, nebo pevný tenký cop na jedné straně, který doplní drdol, copánky v různých podobách jsou vždy skvělou alternativou i pro polodlouhé vlasy.

Tip na závěr:

Jednotlivé styly lze samozřejmě i efektně kombinovat, úžasně vypadá například spojení copu a drdolu nebo copu a uzlu. Oblíbeným stylingovým tipem je i zvlnění vlasů. A samozřejmě nezapomínejte na ozdobné doplňky, jako jsou různé sponky a čelenky.