Krása

Balayage na krátké vlasy

Balayage na krátké vlasy

Balayage je oblíbenou technikou barvení vlasů. Jak se dělá? Hodí se i pro majitelky krátkého sestřihu?

Co je to balayage

Balayage je speciální melírovací technika. Zesvětlovač se při ní na vlasy nanáší volným pohybem ruky připomínajícím zametání. Právě odtud ostatně pochází i název celého postupu – z francouzského výrazu „balayer“ neboli „zametat“.

Výsledkem je to, že je v délkách patrný přirozený barevný přechod od tmavších kořínků ke světlejším koncům.

Obecně se doporučuje balayage aplikovat hlavně na dlouhé či polodlouhé vlasy. Sociální sítě jsou doslova zaplaveny obrázky inspirativních dlouhovlásek, které se nejčastěji pyšní vlnitými vlasy ozdobenými touto populární kadeřnickou metodou.

Jak na balayage u krátkých vlasů

Znamená to snad, že balayage na krátké vlasy nelze aplikovat? Naopak, experimenty s tímto druhem zesvětlení mohou na krátkých vlasech působit ještě efektněji než na dlouhé hřívě. Balayage funguje dobře pro celou řadu účesů. Patří k nim třeba:

  • delší lob
  • klasický bob
  • ultrakrátké pixie
  • asymetrické střihy

Velmi dobře vypadá tento typ melírování jak na rovných vlasech, které jsou tupě střižené, tak i na kudrnatých kadeřích, ve kterých jsou patrny různé vrstvy.

Balayage slouží právě k efektnímu zvýraznění textury a účesu dodává hloubku. Jemným vlasům tak může opticky přidat na hustotě, zatímco do přirozeně hustých kadeří vnese osvěžení celkového stylingu.

Na krátkých vlasech může mít jak podobu výraznějšího přechodu od tmavého tónu ke světlému, tak také jemného zesvětlení, které připomíná vlasy po létě, kdy jsou jen neznatelně vyšisovány sluncem.

Podmínkou je najít si zkušeného kadeřníka, který má s balayage dostatek zkušeností. Podobným vlasovým experimentům se raději zcela vyhněte v domácích podmínkách. Což platí zejména tehdy, máte-li velmi tmavé vlasy. I s nimi můžete balayage podstoupit, odbarvení však může být delší proces obnášející několik návštěv kadeřníka. Doporučuje se přitom mezi jednotlivými sezeními nejméně 3 měsíce pauza.