Výživa a doplňky

Pití jablečného octa na lačno

Pití jablečného octa na lačno

Slyšeli jste už o pití jablečného octa na lačno? V poslední době se objevilo mnoho zpráv o tom, že podobná konzumace může mít pro tělo velmi blahodárné účinky. V následujícím článku vám nastíníme základní souvislosti.

Zdravotní benefity mohou být zajímavé

Jablečný ocet je známý pro celou řadu zdravotních benefitů. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů či enzymů. Jeho zařazení do jídelníčku tak může přinášet vašemu tělu látky, které příznivě ovlivní jeho fungování.

Proč pít na lačno?

Pití jablečného octa na lačno je doporučováno zejména z důvodu, že po jídle by ocet mohl zpomalit trávení, díky vlivu na žaludeční kyseliny a šťávy. Pokud ho tedy chcete konzumovat během dne, obvykle se doporučuje vydržet alespoň 20 minut po posledním jídle. Proto se pití na lačno jeví jako ideální doba a způsob, kterým můžete jablečný ocet přijímat se všemi zmíněnými benefity.

Mohlo by vás také zajímat: Je kebab zdravý?

Pití jablečného octa na lačno z pohledu hubnutí a fitness

Na druhou stranu je nutné uvést, že v dnešní době je pití jablečného octa často spojováno s hubnutím a přínosem pro fitness komunitu. Zde je nutné konstatovat, že ačkoliv může mít jablečný ocet marginální vliv na spalování tuků, vždy záleží primárně na vaší kalorické bilanci. Ta je určena poměrem příjmu a výdeje energie a bez správného nastavení se vám hubnutí nepodaří dosáhnout ani za pomocí jakéhokoliv suplementu či doplňku stravy.

Zdroj: Healthline.com