Krása

Pánské účesy – kudrnaté vlasy

Pánské účesy – kudrnaté vlasy

Mnozí muži se mohou pyšnit kudrnatými vlasy. Ne vždy si ale s jejich údržbou vědí adekvátně rady. Které účesy jsou v takovém případě vhodné?

Vlny vládnou i Hollywoodu

Kudrnaté vlasy jsou poměrně „vděčné“, byť se to tak na první pohled jevit úplně nemusí. Disponují totiž přirozeným objemem a texturou.

Většina mužů z praktických důvodů preferuje spíše krátké vlasy. To je samozřejmě možné, ale ne vždy úplně nezbytné. Kudrnaté vlasy totiž mají zásadní přednost v tom, že si svůj tvar jsou schopny udržet. Rovná hříva vás může stát i použití několika stylingových přípravků, pokud chcete, aby účes i po několika hodinách vypadal stejně jako ráno u zrcadla.

Rozhodnete-li se přece jen pro krátké vlasy, můžete si přirozené vlny ponechat pouze na temeni hlavy. Boky jednoduše nechte zkrátit. K definování vln následně poslouží gel.

Že kudrlinky jsou účesem pro „slečinky“? Dokonce i hollywoodský idol Ryan Phillippe nosí kudrnaté vlasy. A právě jím se můžete v dalším looku inspirovat. Slavný krasavec nosí delší variantu klasického sestřihu s vystříhanými boky.

Dejte svým vlnám svobodu

Ta umožňuje vlasům zejména v horních partiích, aby se projevila jejich přirozená struktura. Jednoduše ji ponechte středně dlouhou, aby se dala tvarovat, ale ne tak dlouhou, aby se vlasy úplně zvlnily. Následně účes upravte trochou pomády, aby držel, ale nezůstal mastný.

Kudrnaté vlasy vypadají skvěle i v jednotné délce. To jim umožníte v polodlouhém střihu, který dosahuje v délkách až na ramena. Nosit je můžete zastrčené za ušima po vzoru dalšího slavného fešáka, kterého znáte z televizní obrazovky – Kita Haringtona.

Ostatně inspirace ve stylu „když nevíte, co s vlasy, jednoduše na ně nesahejte“, je překvapivě efektní. Ponechte svým kudrnatým vlasům svobodu a dovolte jim růst.

Jakmile budete mít dostatečnou délku, tedy zhruba takovou, abyste je mohli zastrčit za uši, můžete si ji nechat i zastřihnout do mírného klínovitého tvaru. Delší vlasy zvýrazní přirozeně vlnitou texturu a použití stylingového krému pomůže vytvořit stylový rošťácký rozcuch.