Krása

Účesy pro polodlouhé vlasy a oválný obličej

Účesy pro polodlouhé vlasy a oválný obličej

Volba sestřihu významně souvisí také s tvarem tváře. Co vás čeká, pokud máte oválný tvar obličeje a toužíte po účesu z polodlouhých vlasů?

Sestříhejte vlasy do vrstev

Oválný obličej se vyznačuje zaoblenou a souměrnou podobou, přičemž čelo je o něco širší než linie čelisti. V tomto případě reprezentují nejširší část obličeje lícní kosti.

Výhodou tohoto tvaru je to, že mu lichotí naprostá většina účesů díky symetrickým rysům. Slušet vám tak může například i v současné době tolik módní shag. Tedy vrstvený střih, který se vyznačuje různou délkou vrstev.

Zvolit můžete i další ikonický účes po vzoru Jennifer Aniston. To znamená delší vlasy, které jsou v tomto případě sestříhány pouze mírně, vytvářejí přirozený objem a tvář rámují v měkkých vlnách, které se objevují v délkách.

Vrstvené střihy lze obecně považovat za velmi „vděčný“ typ účesu pro majitelky oválné tváře. A platí to i pro přirozeně kudrnaté vlasy. Pokud jste se tak rozhodla, že přestanete svou hřívu uhlazovat a vrátíte se k přirozenému objemu, právě zkrácení v určitých partiích dokáže tuto texturu efektně zvýraznit.

Polodlouhým vlasům svědčí vlny i ofina

Rozhodnout se můžete i pro tzv. lob neboli mírně delší mikádo, které končí zhruba v úrovni ramen. Slušivé je i v hladkém provedení, ale pokud toužíte po změně, můžete svůj účes v tomto případě také ozdobit retro vlnami.

Klasickým řešením pro majitelky polodlouhých vlasů jsou i vlasy v textuře jemných plážových vln. V takovém případě si nechte prostříhat konce a vyhněte se tupému střihu. Vlasy pak celý obličej měkce orámují, což působí velmi atraktivně.

Vynikajícím doplňkem polodlouhých vlasů je také ofina. Ustřihnout si můžete tu klasickou, ale pokud si nejste jistá, jestli se v ní budete cítit dobře, můžete zvolit ofinu „na půli cesty“.

Vyjděte z vrstveného účesu, kdy ofina rozčesaná na pěšinku bude tvořit nejkratší svrchní vrstvu vašeho stylingu. Výhodou v tomto případě je, že i klasickou ofinu pak z podobného looku zvládnete snadno vyčesat, pokud po ní zatoužíte.