Krása

Pánské účesy středně dlouhé vlasy

Pánské účesy středně dlouhé vlasy

Středně dlouhé vlasy mohou být stylovou variantou účesu také pro muže. Které účesy jsou vhodné a na co všechno musíte pamatovat, než se pro tento střih rozhodnete?

Várka inspirace pro středně dlouhé vlasy: Vsaďte na lehké vlny i prostříhání

Ideální jsou vlasy ve střední délce hlavně pro pány, kteří se mohou pyšnit dostatečně hustou hřívou silných vlasů. Pokud ale kvalita vaší kštice už není, co bývala, není vše ztraceno. I polodlouhý střih může v tomto případě být lichotivý.

Středně dlouhé vlasy vám také poskytnou značnou svobodu a flexibilitu v následné úpravě vlasů. Ačkoli jsou tak krátké vlasy zdánlivě praktičtější, účes z polodlouhých vlasů vám umožní s jediným střihem doslova kouzlit.

Polodlouhé vlasy můžete jednoduše ponechat v jednotné délce a s pomocí spreje s mořskou solí vytvarovat lehké plážové vlny, které vám dodají ležérní vzhled sexy surfaře. Výhodou je, že tento styling patří k nejméně náročným na vytvoření.

O tom, že limitující může být kvalita vlasů, už zmínka byla. V takovém případě si ve střední délce můžete nechat jednoduše vlasy sestříhat do vrstev. Tím pomůžete svému účesu k objemu.

Další variantu účesu z polodlouhých vlasů nabízí ten lehce rozčepýřený. Ovšem pozor, jednoznačně nejde o look ve stylu „vstanu a jdu“. Naopak vyžaduje pečlivou úpravu, během níž je nutné vlasy vyfoukat a tvarovat směrem nahoru, abyste získali žádaný objem.

Líbí se vám přirozené kudrliny nebo sexy vlna a la Elvis?

Rozcuchané středně dlouhé vlasy lze také doplnit plnovousem. Ovšem pozor, také ten vyžaduje úpravu. Cílem zkrátka je vypadat ležérně, nikoli zanedbaně. Rozcuch musí jednoznačně dávat najevo, že je vytvořen cíleně.

Ponechat vlasy ve střední délce může být i variantou pro muže s přirozeně kudrnatými vlasy. Lehké zkrácení umožní vaše vlasy poněkud více „zkrotit“, a to bez použití žehliček, které kvůli teplu značně škodí zdraví vašich kadeří.

Střední délka vlasů navíc nemusí automaticky znamenat její ponechání všude. Stačí ji takto zachovat pouze v horní části a boční a zadní partie ostříhat. K oblíbeným pánským střihům tohoto stylu se řadí i tzv. quiff, tedy vlasy vyčesané dozadu, které v přední části tvoří vlnu. Tento styl byl typický například pro krále rock ‚n‘ rollu Elvise Presleyho, ale je dostatečně nadčasový i pro nošení v současnosti.