Krása

Ofina a brýle: Jaký styling vyzkoušet v roce 2024

Ofina a brýle: Jaký styling vyzkoušet v roce 2024

Nosíte brýle a toužíte zároveň po oživení svého účesu ofinou? Jde tato kombinace vůbec dohromady?

Hodí se ofina k brýlím?

Pokud nosíte brýle, nemusí být špatný zrak to jediné, co vám zkomplikuje život. Tato pomůcka ovlivní výběr líčení i účesu.

Ofina a brýle přitom jde perfektně dohromady. Důležité je, že brýle do celkového vzhledu vstupují jako další faktor. To znamená, že do vzájemného souladu musíte dostat jak je, tak i tvar obličeje a styl samotné ofiny.

Jaký styling můžete vyzkoušet?

Na výběr máte velmi širokou škálu stylů. Inspirujte se například:

  • tupě střiženou ofinou
  • záclonovou ofinu
  • jemnou ofinou

Tupě střižená ofina

Téměř žádný vzhled nemůže být klasičtější než tato verze ofiny. Jde o ofinu střiženou v jedné délce, která končí pod obočím. Nosí ji i řada celebrit, vidět jste tento styl mohla třeba na Dakotě Johnson a Zooey Deschanel.

Nejlépe se hodí pro rovné a husté vlasy, oválný, trojúhelníkový a čtvercový tvar obličeje, případně pro majitelky tváře s větším čelem nebo delší bradou.

Co se týče způsobu, jak do celkového vzhledu zakomponovat i brýle, zvolte si jednoduše obroučky s rovnou horní částí a silnějším okrajem, které doplní tvar ofiny a zároveň zajistí, že vaše oči budou středem pozornosti.

Záclonová ofina

Anglicky se jí říká curtain bangs, česky také záclonová ofina. Jde v podstatě o ofinu rozdělenou na pěšinku.

Samotný styling je velmi módní a nenáročný. Výhodou těchto ofin je zejména to, že sluší každému obličeji. Zvláště dobře pak vypadá na majitelkách trojúhelníkové tváře. Pokud navíc máte řídké vlasy, tento typ ofiny vám navíc pomůže dodat účesu větší objem a texturu.

Skvěle tato ofina vypadá hlavně ve spojení s většími brýlemi, zejména s klasickými leteckými brýlemi (tzv. pilotky) inspirovanými vintage stylem.

Jemná ofina

Nejste si jistá, jestli vám ofina bude slušet? Tento účes lze pojmout i jinak, jednoduše si ji nechte ustřihnout pouze jemnější z pár pramínků.

Lichotit bude toto pojetí hlavně ženám, které mají hranatý, srdcovitý a oválný tvar obličeje. Dobře vypadá také na jemných vlasech. Hojně podobný styl nosí především K-popové hvězdy v Jižní Koreji.

Lehce rozcuchaný styl působí velmi jemně a žensky. Ideálně ho doplňují kulaté brýle s jemnými obroučkami.