Krása

Lupy v obočí: Co je jejich příčinou a jak se jich zbavit?

Lupy v obočí: Co je jejich příčinou a jak se jich zbavit?

Všichni známe lupy ve vlasech. Ale lupy v obočí? Nad tímto termínem mnozí nevěřícně kroutí hlavou. Jen ten, kdo tento problém řeší, bohužel dobře ví, že lupy v obočí skutečně existují a že představují velkou nepříjemnost. A i když o nich někteří možná nikdy neslyšeli, lupy v obočí ročně potrápí na tisíce mužů i žen.

Co jsou lupy v obočí?

Podobou připomínají lupy, které mnoho z nás řeší ve vlasech. Suché vločky, které na pohled nevypadají ani trochu pěkně. Věděli jste, že lupy jsou vlastně určitým typem ekzému? Za vznikem lupů v obočí stojí deskvamace neboli zrychlená obnova buněk. Ta způsobuje, že odumřelé buňky nemají dostatek času na postupnou eliminaci. Lupy v obočí jsou nejčastěji způsobeny seboroickou dermatitidou nebo seboreou.

Nejsou nebezpečné, ale je to nemoc

I když lupy v obočí nejsou život ohrožující problém, je třeba zdůraznit, že se jedná o chronické onemocnění. Stojí-li za jejich vznikem seboroická dermatitida, postižení jedinci řeší střídající se fáze – dochází k fázím vzplanutí a k fázím klidu.

Jak se proti nim bránit? Hledáte-li způsob, jak pečovat o lupy v obočí, pak byste měli vědět, že se léčí speciálním krémem určeným na pokožku trpící seboroickou  dermatitidou. Nejdříve je potřeba pleť vyčistit a poté na obočí nanést přípravek. Šupinky v obočí se za žádnou cenu nesmí škrábat ani cíleně loupat, zbytečně byste si zadělali na horší problémy.

Neostýchejte se poradit s odborníkem

Zatímco u někoho jsou lupy v obočí problémem, který je vidět už od pohledu, u jiného se může jednat jen o pár šupinek.  V každém případě je ale třeba lupy řešit. Zeptejte se v lékárně na vhodné přípravky a vyzkoušejte, bude-li vám léčba vyhovovat. Neuvidíte-li zlepšení po 14 dnech, neváhejte navštívit odborníka a požádat ho o radu. Není se za co stydět. Po vyšetření zhodnotí váš stav a navrhne další postup léčby.