Výživa a doplňky

Nejúčinnější přípravky na menopauzu

Nejúčinnější přípravky na menopauzu

Přípravky na menopauzu mají za úkol snižovat u žen projevy snížené produkce některých hormonů (zejména pak estrogenu a progesteronu). V následujícím článku jsme pro vás vybrali ty nejúčinnější z nich a sepsali jejich krátké hodnocení.

Nejúčinnější přípravky na menopauzu a jejich parametry

Název produktu Orientační cena Výrobce Forma
Advance Menoxin 60 kapslí

Doplněk stravy Advance Menoxin 60 kapslí

 330 Kč Advance Kapsle

MycoMedica MycoMeno 90 kapslí

MycoMedica MycoMeno 90 kapslí

590 Kč MycoMedica Kapsle
Čaj Herbex Menopauza s jetelem 20 x 3 g

Herbex Menopauza s jetelem 20 x 3 g

50 Kč Herbex Čaj

Advance Menoxin 60 kapslí

Výrobek ve formě kapslí Advance Menoxin je charakteristický složením sedmi přírodních látek. Ty by měly zajišťovat fungující kombinaci a řadit Advance Menoxin mezi nejúčinnější přípravky na menopauzu. Konkrétně je v přípravku obsažen jetel luční, sója, len, šalvěj, včelí mateří kašička, vitamín B6 a kyselina pantothenová. Díky tomu by mělo docházet po pravidelném užívání ke snížení návalů pocení, nevolností, únavy nebo emoční nestability. Výrobku určitě doporučujeme dát šanci.


MycoMedica MycoMeno 90 kapslí

I druhý výrobek v našem výběru nejúčinnějších přípravků na menopauzu je dodáván ve formě kapslí. Kromě žen procházejících menopauzou je doporučován i ženám trpícím problémy s menstruací. Specifický je zejména díky širokému výčtu působících látek, které v něm můžete najít. Jedná se o Cordyceps CS-4, Reishi, červený jetel, včelí pyl, meduňku lékařskou, andělika čínskou, muira puama, zelený čaj, mateří kašičku a ploštičník hroznatý. Pokud vás neodradí vyšší cena, určitě se může jednat o dobrou volbu.

Mohlo by vás také zajímat: Workout cviky pro ženy


Čaj Herbex Menopauza s jetelem 20 x 3 g

Možná vás to překvapí, ale do našeho výběru nejúčinnějších přípravků na menopauzu se dostal i čaj. Přestože jeho účinky se samozřejmě nemohou v některých ohledech rovnat speciálním lékárnickým přípravkům, pokud preferujete velmi nízkou pořizovací cenu, může pro vás být kompromisní volbou. Za částku pohybující se pod hranící 50 Kč totiž dostanete směs bylinek (jetele, kontryhelu, řebíčku, mateřídoušky a třezalky), které mohou mít pozitivní vliv na vaši emoční rovnováhu a náladu. Od čaje nečekejte zázraky, ale určitě mu dejte šanci.


Zdroj: Nhs.uk