Další

Jak zhubnout záda

Jak zhubnout záda

Zajímá vás, jak zhubnout záda a máte za sebou již několik neúspěšných pokusů? Připravili jsme pro vás článek, který v jednoduchosti shrnuje celou problematiku a vysvětlí vám, proč se vám doposud nedařilo.

Základem je kalorický deficit

Pravděpodobně to neuslyšíte rádi, ale cílené hubnutí jedné tělesné partie není možné. Pokud chcete hubnout, musíte zkrátka vystavit tělo kalorickému deficitu. K tomu dochází v momentě, kdy je váš výdej energie větší než její příjem. Příjem je determinován konzumací potravin a výdej naopak veškerými tělesnými aktivitami během dne.

O tom, z jakých partií bude tělo odebírat tuk pak nerozhoduje nic jiného než genetika a přirozené fungování našeho organismu. Pokud tedy chcete hubnout na zádech, musíte počítat s nutností hubnutí celého těla.

Volba správného tréninku a vhodných cviků

Naopak zcela ve svých rukách máte zmíněnou kalorickou bilanci, a proto můžete na partii zad výborně zacílit například cvičením v posilovně. Skvělé cviky na záda jsou například shyby, mrtvé tahy, přítahy činky v předklonu nebo stahování kladky.

Pro hubnutí se obecně doporučuje vykonávat série s lehčí vahou a větším počtem opakování, ale vždy bude záležet zejména na celkovém složení vašeho tréninkového plánu.

Mohlo by vás také zajímat: Cviky na vnitřní stranu stehen s gumou

Konzistence a dlouhodobost

Hubnutí tělesného tuku i tvarování jakékoliv svalové partie je během na dlouhou trať. Pokud tedy máte dobře nastavený jídelníček, tréninkový plán a dostatečně kvalitně regenerujete, je jen otázkou času, kdy se vaše výsledky dostaví. Myslete na trvalou udržitelnost a konzistentně dodržujte stanovený plán.

Zdroj: jumpropedudes.com