Recenze

Nejlepší černý čaj: kupujete si ho 2024 i vy?

Nejlepší černý čaj: kupujete si ho 2024 i vy?

Svět se dělí na milovníky kávy a ty, kteří preferují čaj. V některých zemích světa dokonce konzumace jednoho z těchto nápojů výrazně převyšuje konkurenci. Ačkoli asi všichni známe pojem „turecká káva, právě Turci patří mezi největší konzumenty čaje na světě. V těsném závěsu za nimi se nachází Irsko, Velká Británie, Rusko a Maroko.

Naopak evropské severské země silně upřednostňují kávu. V Česku lidé průměrně vypijí 2,6 kg kávy ročně a meziročně tato spotřeba roste. Čaje se zde zkonzumuje přibližně desetkrát méně. Pokud tedy i vy patříte mezi milovníky čaje a hledáte, který je ten nejlepší černý čaj, vybrali jsme pro vás několik favoritů.

Jak vybrat ten nejlepší černý čaj?

Zaměřte se na několik faktorů. V první řadě by vás měla zajímat kvalita. Čaje v bio kvalitě jsou zpravidla kvalitnější, roli hrají ale i jiné ukazatele. Například odrůda. Mysleli jste si, že černý čaj je jen jeden? Omyl! Vybrat si můžete z mnoha různých včetně ceylonského, Darjeeling nebo Assam.

Pro mnoho zákazníků je důležitá též značka. Renomé firmy nám usnadňuje orientaci na složitém trhu, a tím zjednodušuje nakupování. Mějte ale na paměti, že pro dokonalý čajový zážitek je nutná správná příprava. Jinými slovy musíte dodržet teplotu a dobu louhování, které doporučuje výrobce.

TOP produkty na trhu

Své věrné příznivce má JEMČA. Balené čaje této značky vychází cenově velmi příznivě a pokud hledáte skvělý poměr mezi cenou a kvalitou, je to cesta právě pro vás. O něco luxusnější záležitostí je značka Basilur. Ta má nádherná balení, která jsou skvělá k obdarování druhých, a jejich čaje patří k nejoblíbenějším.

Milovníky čaje potěší také Twinings of london English Breakfast Tea. Ten není oblíbený jen u nás, ale i v takové čajové velmoci jakou je Anglie. Navíc bývá prodáván v kovových krabičkách, které jsou vhodné na jeho dlouhodobé uchovávání. Černý čaj v bio kvalitě pořídíte například v drogeriích dm. Má skvělé hodnocení a 20 sáčků vás vyjde zhruba na čtyřicet korun.