Krása a módaMóda

Nejlepší oděvy od Vietnamců 2024: máte je v šatníku i vy?

Nejlepší oděvy od Vietnamců 2024: máte je v šatníku i vy?

Vietnamské prodejny mají v Česku dlouhou tradici. Mnoho Vietnamců přišlo ještě do tehdejšího Československa během normalizace a po revoluci začali tito podnikaví lidé využívat nových možností, které jim tržní hospodářství nabízelo. Řada z nich si otevřela vlastní prodejnu, ve které prodávaly různé zboží od potravin přes dekorace a potřeby pro domácnost až po oblečení. A právě levným oblečením si posléze vydobyli místo na trhu. Jaké kousky ale patří k těm nejlepším?

Fast fashion za příjemné ceny

Pokud nakupujete v běžných obchodních řetězcích, které chrlí jednu módní kolekci za druhou, musíte počítat s určitými problémy. Nezáleží na tom, zda nakupujete ve vietnamské prodejně nebo ve velkém nákupním centru, drtivá většina značek nechává své oblečení šít v Asii. Obvykle jde o čínské, indické nebo bangladéšské továrny produkující daleko víc nepříliš kvalitního šatstva, než zvládnou zákazníci unosit.

Tento problém ale souvisí, jak s vietnamskými obchody, tak i s běžnou konfekcí. Pokud tedy dbáte na životní prostředí a snažíte se žít udržitelně, nepomůžete si. Dobře proto vybírejte a nenakupujte bez rozmyslu. I u levného oblečení platí, že je zbytečné, aby skončilo po pár měsících vyhozené na skládce.

Sporná kvalita

S nízkou cenou a masovou produkcí se pojí i horší kvalita. Rozhodně však neplatí, že každý kousek je špatný. Musíte však vybírat s rozmyslem. Vždy pečlivě zkontrolujte všechny švy a celkové provedení. Počítejte ale s tím, že nákup oblečení ve vietnamských prodejnách je vždy tak trochu sázka do loterie.

Co se vyplatí?

Na druhou stranu spálit se můžete v každém obchodě. Smůlu na vadný kus můžete mít i v drahém butiku. Nejlepší oděvy od Vietnamců má ale vydrží klidně i roky a zaplatíte za ně jen pár stovek. Pořiďte si například obyčejná bavlněná trička, která vás vyjdou mezi 35 a 80 korunami. Jen si pohlídejte, aby byla vyrobena skutečně ze 100% bavlny.

Dále se bezesporu vyplatí džíny. Jejich ceny v posledních letech poměrně vzrostly, a proto jistě uvítáte kousky za dvě či tři stovky. Mezi nejlepší oděvy od Vietnamců musíme také zařadit boty. Ačkoli nejde o oděv v pravém slova smyslu, nákup bot u Vietnamců má své opodstatnění, a to zejména pro majitelky malých chodidel. Asiatky jsou zpravidla menšího vzrůstu než my Evropanky, a proto i jejich oblečení bývá o něco menší. Toho mohou využít všechny zákaznice, které v běžných obchodech jen těžko shání svou velikost bez ohledu na druh oblečení.