Co je nejhorší nábytek není snadné označit jednomyslně, jelikož má každý člověk jiný vkus a jiné preference pro svůj výběr. Vše záleží na tom, co od konkrétního nábytku očekáváte z hlediska estetiky i praktické stránky věci. Přesto můžeme upozornit na pár charakteristik, které takový nábytek spojují.
1. Nekvalitní materiál
Nejhorší nábytek je často poznat už na první pohled, protože je vyrobený z levných a nekvalitních materiálů. Možná při koupi takového výrobku něco ušetříte, ale to může být jen dočasné. Nekvalitní nábytek se velmi rychle opotřebuje, deformuje nebo se může nevratně poškodit, proto můžete být brzy nuceni koupit nový kousek a mít tedy i další výdaje. Raději zainvestujte do trochu dražšího, ale kvalitnějšího nábytku, který vám vydrží i několik let.
2. Špatná konstrukce a provedení
Nábytek, kterému byste se měla vyhnout, je takový, který je postavený velice ledabyle. Je na něm ihned patrné, že jsou spoje uvolněné a že jsou mezi jednotlivými částmi nábytku mezery. Takový nábytek se vám může velmi rychle rozpadnout, a jedná-li se navíc například o židli, můžete si při jejím nekvalitním sestavení těžce ublížit. Nemluvě o tom, že pokud je daný kus nábytku nalakován levnou barvou, může ji začít pouštět, nebo se může začít odlupovat. V případě sedačky například, by se vám nekvalitně provedený gauč mohl začít velmi rychle loupat.
3. Neergonomický design a nefunkčnost
Pokud nemá nábytek správný ergonomický tvar, může pro vás být jeho používání nepříjemné a dokonce vám způsobit zdravotní potíže. V případě, že nábytek navíc neplní svou funkci, je naprosto zbytečné, aby zabíral místo ve vašem domě. Poohlédněte se raději po něčem, co vám bude sloužit na výbornou.
4. Nízká odolnost
Mezi nejhorší nábytek lze zařadit i ten, který nevydrží žádnou větší zátěž, rychle začne praskat nebo z něj dokonce začnou odlétávat šroubky a další jeho části. Kvalitní nábytek by měl něco vydržet a měl by co možná nejvíce odolávat poškozením vnějšími vlivy, jako je polití nebo změna teploty.