Krása a móda

Jak nenosit legíny? Těmto 5 kombinacím se raději vyhněte

Jak nenosit legíny? Těmto 5 kombinacím se raději vyhněte

Legíny jsou pohodlným a oblíbeným kouskem oblečení, který mnoho žen volí pro jejich všestrannost a komfort. Některé ženy je však nenosí pouze na sport, ale berou je i coby vhodný kousek pro každodenní outfity. Existují ovšem určité kombinace, kterých byste se měli raději vyvarovat, abyste si nezpůsobili módní faux pas. Jak legíny nekombinovat? Přečtěte si následující tipy a vyhněte se nevhodným kombinacím při nošení legín.

Legíny jsou praktické, ale mohou zvýraznit nevhodné partie

I když jsou legíny skvělým kouskem oblečení pro různé příležitosti, je důležité si uvědomit, že k některým příležitostem mohou být nevhodné. Vyhněte se zmíněným kombinacím, které v článku uvedeme, a mějte na paměti, že jsou legíny nejlepší pro sportovní aktivity nebo pro pohodlný denní styl. 

Legíny jsou oblíbeným kouskem oblečení, ale jejich nošení si žádá jistá pravidla
Legíny jsou oblíbeným kouskem oblečení, ale jejich nošení si žádá jistá pravidla

#1 Legíny jako náhrada kalhot? Rozhodně ne!

Legíny by neměly být považovány za náhradu klasických kalhot, a to ani legíny s kapsami na zadečku. Vyhněte se kombinacím, kde legíny nahrazují standardní kalhoty, a rozhodně si k legínám neoblékejte krátké tričko nebo mikinu, aniž byste by nebyla zakrytá oblast zadečku a hýždí. Tento kousek je vhodný pro cvičení a pohodlný styl, ale ne jako náhrada elegantních kalhot.

#2 Příliš tenké nebo průsvitné legíny se do společnosti nehodí

Volba tenkých nebo dokonce průsvitných legín může být problematická, zejména pokud legíny kombinujete s krátkým tílkem nebo crop topem. Mějte na paměti, že legíny nejsou kalhoty, a příliš tenké varianty mohou působit nevhodně. A to i v případě, že máte krásné křivky a držíte si linii.

#3 Legíny a krátké tričko? Pouze na doma

Pro vycházky do společnosti se vyhněte kombinaci krátkého trička nebo mikiny s legínami, zkrátka všech kombinací, které nezakrývají pozadí. Pokud nemáte na sobě delší horní díl, může taková kombinace vypadat nevkusně. Snažte se volit delší vršky, které poskytnou rovnováhu a pohodlí. Dobrým řešením jsou šaty, mikinové šaty nebo delší tričko.

#4 Kožené legíny a svršky s výraznými vzory

Kožené legíny samy o sobě přitahují pozornost, a proto je lepší vyhnout se kombinacím se svršky s příliš výraznými vzory. Namísto toho se snažte volit klidnější a jednodušší svršky, které celkový vzhled spíše podpoří. Vhodné jsou jednobarevné halenky a topy, které tolik nepřitahují pozornost.

#5 Pozor na legíny v pracovním prostředí

V pracovním prostředí by měla být vaše móda spíše střídmější. Vyhněte se nošení legín jako hlavního kousku oblečení do kanceláře. Pokud preferujete pohodlí, zvolte elegantnější kalhoty, šaty nebo sukně, aby váš vzhled zůstal profesionální.

K legínám se krátké svršky příliš nehodí, protože takto příliš zdůrazňují oblast stehen a zadečku
K legínám se krátké svršky příliš nehodí, protože takto příliš zdůrazňují oblast stehen a zadečku