Další

Bederní pás – jak nosit

Bederní pás – jak nosit

Bederní pás by měl být dodáván s pokyny k nošení ať už od lékaře nebo přímo od jeho výrobce. V nich se obvykle dočtete informace o jeho nasazení, sundávání i samotném nošení. Pokud z nějakého důvodu tyto informace nemáte, připravili jsme pro vás stručný článek obsahující některé indicie.

Jak bederní pás nasadit a jak ho nosit

První výzvu může představovat u bederního pásu samotné nasazení. Postupovat byste měli podle následujících pokynů

  1. Omotejte pás kolem zad
  2. Přes břicho spojte oba konce pásu
  3. Upravte těsnost a tlak bederního pásu pomocí dvou tažných poutek, které se nachází na obou stranách výztuh

Pokud jsou bolesti vašich beder velmi intenzivní, může pro vás být proces nasazování poněkud bolestivý a je proto vhodné požádat někoho o pomoc.

Samotné nošení pak vždy záleží na rozsahu vašich problémů. Je velmi důležité držet se doporučení lékaře nebo informací k danému produktu, protože pás je efektivní pouze pro krátkodobé nošení aby nedošlo k ochabnutí stahovaného svalstva.

Zároveň je pro minimalizaci podráždění pokožky obvykle vhodné nosit pod ortézou vrstvu oblečení, která zmírní negativní dopady. To ale platí pouze za předpokladu, že je vyrobena z kvalitního materiálu (ideálně pak měkké bavlněné látky.

Mohlo by vás také zajímat: Workout cviky pro ženy

O pás se pečlivě starejte

Protože bederní pás je v přímém kontaktu s pokožkou je nutné se o něj pečlivě starat, tak aby neměl negativní vliv na vaše zdraví. Především byste měli údržbou zajistit čistotu. Protože většina pásů není určena pro praní a sušení v pračce nebo sušičce, bude nejlepší volbou ruční mytí s šetrným mýdlem a vlažnou vodou.

Zdroj: Spine-health.com