Nehty

Nehty od Vietnamců: recenze na asijská studia a 4 rady pro výběr

Nehty od Vietnamců: recenze na asijská studia a 4 rady pro výběr

Nehtová studia provozovaná asijskými podnikateli zažila již před několika lety boom. Měla byste vyrazit na nehty k Vietnamcům? Co říkají recenze klientek?

Nehty od Vietnamců: ano, nebo ne?

Uživatelky v diskusích se dělí na dva protichůdné tábory: Na ty, které by po zkušenostech do podobného nehtového studia už nikdy nevyrazily, a na ty, které jsou jednoduše naprosto spokojené. A to jak s kvalitou provedení nehtů, tak i ohledně ceny.

V čem tkví problém asijských salónů? Jejich provozovatelé jsou si velmi dobře vědomi, že zákaznice chtějí ono pověstné hodně muziky za málo peněz. Snaží se tak snížit ceny vstupů na minimum, aby mohli klientkám nabízet extrémně levné služby.

Porušují proto zákony a normy, které by ve své práci ale měli striktně dodržovat. Setkat se můžete s toxickými materiály, které by se v nehtové modeláži vůbec objevit neměly. Jde především o methylmetacrylát, který je vysoce agresivní.

Jak poznáte kvalitní manikérku

Recenze některých uživatelek však kontrují, že nespokojené byly i se službami českých profesionálek. To se stát samozřejmě může. I v nehtové modeláži určitě platí, že záleží hlavně na osobní poctivosti provozovatele.

Jak poznat, kam jste vstoupila a jaká je úroveň nehtařky, ať už vietnamské nebo české? Kromě vyloženě tristně odvedené práce vás mohou varovat i některé další alarmující znaky, které ale na pohled nemusejí už být tak zjevné, a to hlavně nezkušené klientce.

Jde zejména o:

  • extrémně nízká cena poukazující na nekvalitní materiály
  • specifický intenzivní zápach methylmetacrylátu
  • absence hygieny, především dezinfekce nůžek, pilníků a dalších nástrojů
  • pocit pálení po vložení ruky do UV lampy, které ukazuje na probroušení nehtu

Dát můžete při výběru na osobní doporučení i recenze na internetu. Sama si zkontrolujte, zda nehtové studio disponuje hygienickou stanicí schváleným provozním řádem. Ověřte si také, zda má provozovatel pro svou činnost živnostenské oprávnění.

U studií asijské provenience se také raději dejte odradit tím, pokud vám personál nerozumí a nehovoří česky, případně se tak alespoň tváří.