KrásaKrása a móda

Jak se zbavit druhé brady: 3 speciální cvičení a masky

Jak se zbavit druhé brady: 3 speciální cvičení a masky

Druhá brada trápí spoustu žen a mužů, nicméně netrápí jen osoby, které mají nějaké kilo navíc. Tento kosmetický problém je dědičný a zvětšuje se také životním stylem. Dnes vám přinášíme několik tipů, jak se druhé brady zbavit nebo ji přinejmenším zmenšit bez chirurgického zákroku.

  • cvičení
  • masáž
  • zdravá strava

Speciální cvičení

Posílení svalů v oblasti brady a krku vám pomůže opticky zmenšit druhou bradu. Zkuste několikrát denně následující sérii cviků:

  1. Zakloňte hlavu a dívejte se do stropu a zatlačte spodní čelist dopředu, dokud neucítíte táhnutí.
  2. Dívejte se přímo před sebe, vyplázněte jazyk a snažte se dotknout jazykem špičky nosu.
  3. Dívejte se do zrcadla a přehnaně artikulujte střídavě písmena X a O.

Speciální masáž

Kromě cvičení doporučujeme nežádoucí druhou bradu také pořádně prokrvit. Jedná se totiž často o povislou kůži, která nemá dostatek kolagenu a masáží ji vrátíte alespoň trochu pružnosti. Vždy pamatujte, že chcete kůži táhnout směrem nahoru k bradě, a v tomto směru je potřeba také provádět masáž. K masáži můžete použít například tyto oleje nebo olejové masky:

Olivový olej

Lžičku teplého olivového oleje jemně vmasírujete na krk a čelist a nechte působit přes noc. Ráno jen očistěte vatovým tamponem.

Výživa s vitaminem E

Pokud se nebojíte sáhnout i po produktech z drogerie, doporučujeme koupit kapsle s vitaminem E, které se prodávají v každé drogerii v sekci s krémy na pleť.

Vaječný bílek, mléko a med

Ingredience smíchejte a v tenké vrstvě naneste na krk. Nechte zaschnout a poté opláchněte čistou vodou. Kůže bude po aplikaci této masky staženější, což optický zmenší druhou bradu.

Zdravá strava

Pokud máte nějaké kilo navíc a trápí vás druhá brada, může vám kromě výše uvedeného pomoci také zdravější strava a pohyb. Redukce hmotnosti a snížení obsahu tuku v těle se projeví také na zmenšení nebo zmizení druhé brady.