KrásaMóda

Jaké zvolit náušnice pro tlustý obličej?

Jaké zvolit náušnice pro tlustý obličej?

Obličej je první, čeho si na nás lidé všímají. Proto i náušnice představují velmi důležitý doplněk, jehož výběr bychom rozhodně neměli podceňovat. Vhodně zvolený druh náušnic nejen prozáří obličej a vyzdvihne jeho krásu, ale dokonale doladí celý náš look. Díky dobře zvoleným náušnicím můžeme nechat vyniknout náš ženský půvab. Vhodně zvolené náušnice pomohou odvrátit zrak od toho, čím se nechceme tolik chlubit. Také mohou opticky změnit vzhled obličeje.

Pokud máte tlustý obličej, většinou má kulatý nebo oválný tvar. Jaké náušnice vybrat pro jednotlivé tvary?

Kulatý tvar obličeje

Pro tento tvar je charakteristická symetrie mezi jeho šířkou a délkou. Brada bývá zaoblená a velmi málo výrazná. Je stejně široká jako čelo. Čelisti mají oblý tvar a jsou málo výrazné. Čelo je kratší, oproti délce lícních kostí. Vhodné náušnice jsou takové, které obličej opticky prodlouží.

  • Vhodné typy náušnic

Náušnice by měly mít obhroublé tvary. Ty pomohou prolomit tvar kruhu vašeho obličeje. Pořídit si můžete náušnice šroubovací pecky v těchto tvarech – trojúhelník, obdélník nebo další hranaté tvary. Ani s náušnicemi ve tvaru čtverce neuděláte chybu. Je to varianta tolik oblíbených kruhů. Kromě toho dodají obličeji ostřejší rysy.

Obličej pomohou opticky prodloužit a zeštíhlit visací náušnice nebo náušnice řetízkové. Čím budou delší, tím lépe pro váš obličej.

  • Tyto rozhodně nikoli

Kulatému silnému obličeji nesluší náušnice oblé, s tvary obručí. Ty kulatý obličej ještě více zakulatí. Také robustní nebo naopak nenápadné kousky (pecky, malé puzetky) raději nekupujte.

Oválný tvar obličeje

Tento tvar obličeje je symetrický, má oblé tvary. Jeho šířka jsou asi dvě třetiny délky. Vnější linie jsou delší. Brada je jemnějšího vzhledu a kulatého tvaru. Linie obličeje se zužuje souměrným způsobem od lícních kostí k bradě. Čelo bývá širší, než čelist.

  • Vhodné typy náušnic

Vzhledem k tomu, že obličej je poměrně souměrný, můžete si dovolit jak tvary kulaté, tak i hranatější. I velikost si můžete vybrat různou. Mohou to být malé pecky nebo náušnice větších rozměrů.

  • Tyto raději ne

Úplně šťastnou volbou nebudou náušnice tenké a dlouhé. Mezi takové patří provlékací řetízky. Tyto kousky vaši tvář ještě více opticky prodlouží.

V dámské šperkovnici by se mělo objevit několik různých druhů náušnic. Každý typ je vhodný pro jinou příležitost a doplní různý outfit.