Další

5 tipů jak navodit jaro v interiéru

5 tipů jak navodit jaro v interiéru

Zima byla dlouhá a vy teď toužíte jen po jaru a hřejivých slunečních paprscích? Venku už se zelená tráva, kvetou stromy, ale u vás doma to stále jarně nevypadá? Poradíme vám, jak dostat jaro i do vašeho interiéru.

1. Květiny

Kupte si na trhu žluté tulipány, narcisky v květináči a nebo alespoň vyrazte na louku pro pár větviček zlatého deště, kočiček či čerstvě rozkvetlé jabloně. Doma dejte větvičky do vázy a tu postavte na stůl. Pokud bydlíte v rodinném domě, nezapomeňte jarními květinami ozdobit i venkovní okenní parapety. Truhlíky osaďte maceškami, petrklíči, tulipány či hyacinty.

Tip pro vás: Květiny nemusíte pořizovat pouze živé, hezky budou vypadat i polštáře na gauči s květinovými motivy či třeba jarní květovaný ubrus na jídelním stole.

2. Pohrajte si s barvami

Oživte interiér pomocí barev. Nebojte se zářivé žluté ani jiných výrazných barev. Nakupte barevné květináče, polštářky na gauč nebo se pusťte do větších úprav interiéru a sáhněte po květinové tapetě.

3. Světlo a vzduch

Sundejte z oken těžké závěsy a z místností odstraňte přebytečné věci, které stejně nepoužíváte. Nechte váš domov dýchat. Nezapomeňte také občas vyvětrat a pustit dovnitř čerstvý jarní vzduch.

4. Velikonoční dekorace

Nakupte nebo společně s dětmi vyrobte velikonoční dekorace. Určitě zvládnete jednoduchý věnec na dveře, případně zaset do květináče semínka trávy či řeřichy. Moc hezky vypadají malovaná vajíčka nebo různé jarní zápichy v květináčích. Fantazii se meze nekladou.

5. Přírodní materiály

Dejte šanci přírodním materiálům. K jaru se skvěle hodí nejrůznější pletené košíky (třeba místo klasických květináčů) nebo ošatky na vajíčka či mušličky od moře. Pořídit si můžete i dekorace z ratanu, proutí nebo bambusu.