Krása a módaVlasy

Přípravky na obnovu původní barvy vlasů: Existují, či nikoliv?

Přípravky na obnovu původní barvy vlasů: Existují, či nikoliv?

Nejste spokojeni s barvou svých vlasů? Vybrali jste si odvážný odstín a teď toho litujete? Nebo vás jen omrzela umělá barva a rádi byste se vrátili zpět ke své přirozené? V dnešní době samozřejmě máte k dispozici přípravky, které vám zpátky k vaší přirozené barvě dopomohou.

Jak odstranit umělou barvu z vlasů?

Pokud hledáte jeden konkrétní přípravek, který si aplikujete na vaše vlasy, necháte jej působit a budete se moct těšit z vaší přirozené barvy, patrně jej nenajdete. Přípravky na obnovu původní barvy vlasů, které by fungovaly tímto způsobem zkrátka neexistují. Jestliže se toužíte vrátit z permanentní barvy na svou vlastní, pak existuje jen jedna cesta, a ta je poměrně časově náročná. A neobejdete se bez profesionální pomoci.

V ideálním případě si nechte vlasy obarvit na odstín, který se co možná nejvíc blíží vašemu přirozenému. Pokud jste si nechávali vlasy zesvětlovat, pak vám pravděpodobně bude stačit jen jedna návštěva kadeřnice. Jestliže jste ovšem měli vlasy výrazně ztmavené, pak bude cesta k přirozené barvě mnohem delší, jelikož vlasy potřebují zesvětlit postupně. Jakmile bude vaše nová barva dorovnaná s vaší přirozenou, necháte vlasy jednoduše odrůst.

Předcházejte problémům

Prevence je vždy snazší než následné řešení již vzniklých problémů, a proto se pro příště spíš zaměřte právě na ni. Pokud si nejste jistí, zda vám bude nová barva slušet, vyzkoušejte některou z možností, která vám tuto otázku zodpoví.

Například namísto permanentní barvy sáhněte po vymývací variantě, která vydrží maximálně několik týdnů. Pokud s ní budete spokojeni, jistě nebude problém najít obdobný odstín i v permanentní verzi. Jestliže se ale nechcete vydat touto „cestou za zkoušku“, zvažte využití různých aplikací, které vám také mohou s výběrem nové barvy vlasů pomoci. Řeč je například o aplikaci Matrix Color Lounge.