KrásaZdraví

3 nejlepší způsoby, jak snížit stres a udržet si pozitivní myšlení

3 nejlepší způsoby, jak snížit stres a udržet si pozitivní myšlení

Stres je obrannou reakcí těla už od nepaměti a v přiměřené míře může být v dnešním světě dokonce i prospěšný. Projevuje se emocionálně, fyzicky či mentálně, a to zpravidla na jakoukoliv změnu či stav, který si žádá reakci z vaší strany. Všeho ale moc škodí, a když je stresu příliš, je těžké udržet si pozitivní myšlení a nedostat se do úzkosti. Pokud máte pocit, že se na vás všechno sype a potřebujete se na chvíli zastavit, přečtěte si dnešní článek s tipy, jak snížit stres a udržet si pozitivní myšlení.

Vyzkoušejte meditaci 

I krátká, avšak pravidelně prováděná meditace může mít ohromný vliv na vaši duševní pohodu, což pochopitelně ovlivní i vaše myšlenky. Základem meditace je správné dýchání, kterým okysličíte tělo a dodáte mu tak spoustu energie. A nebojte, není to nic těžkého a zvládne to úplně každý. Stačí, když si doma nebo kdekoliv se cítíte dobře, najdete klidné místečko, pohodlně se usadíte a zavřete oči. Následně zhluboka dýchejte, snažte se zbavit veškerých myšlenek a obrátit se dovnitř do sebe. 

Postupem času pro vás bude oproštění od myšlenek snadnější a snadnější. Zaveďte si pravidelný meditační rituál a každý den sobě věnujte alespoň krátký čas, ideálně však čtvrt hodinky. Uvidíte, jak vás taková chvilka klidu osvěží a nabije energií.

Vyzkoušejte meditaci
Vyzkoušejte meditaci

Vizualizujte si své sny a přání

O síle našeho podvědomí bychom mohli vyprávět do nekonečna. I vy si můžete kdykoliv užít sílu vašich myšlenek a představ. I když se třeba právě teď ve vašem životě nedějí věci tak, jak byste si přáli, neznamená to, že o tom nemůžete snít. Představujte si sebe, jak byste se cítili a a jaký život byste žili, pokud by se vaše sny staly skutečností. Svou vizi můžete podpořit i tím, že si namalujete například váš vysněný domov nebo cestu kolem světa. Při opravdu poctivé vizualizaci vám totiž mozek automaticky naservíruje porci hormonu štěstí. 

Svůj vysněný domov si můžete vizualizovat
Svůj vysněný domov si můžete vizualizovat

Obklopte se příjemnými věcmi a barvami

Pokud jste ve stresu a pozitivní myšlenky jsou ta tam, vyzkoušejte změnu prostředí, nebo se alespoň obklopte tím, co máte rádi. Barvy přinášejí do života energii a radost, proto pokud máte možnost, natrhejte si čerstvé květiny nebo si pořiďte nový přírůstek v podobě pokojové rostliny v květinářství. Živá příroda má blahodárné účinky a její zářivé barvy dokážou vykouzlit úsměv na tváři.