Krása

Náušnice pro starší dámy: Trendy pro rok 2023

Náušnice pro starší dámy: Trendy pro rok 2023

Rok 2023 nabízí mezi náušnicemi spoustu inspirace pro ženy všech věkových kategorií. A starší dámy mají ve výběru výhodu, protože už vědí, co jim sluší a nemají potřebu zkoušet každý módní výstřelek. Pojďte se seznámit s pěti nejžhavější trendy a staňte se módní ikonou.

Něžné perly jsou zpátky!

Prvním naším tipem jsou perly, které vládnou šperkařské scéně již několik let. Na módních přehlídkách se letos objevily v mnoha různých velikostech a kombinacích. Nejčastěji však byly k spatření jako jeden obří kus dominující šperku. Perly se krásně doplňují s lesklými kameny a hodí se k bílému i žlutému kovu. 

Barevné kameny rozzáří léto

Čiré krystaly ponechte zimě, léto je ve znamení jasných a živých barev. „Barva umožňuje, aby šperky byly hravé, a mohou vás snadno a bez námahy přenést ze dne do noci. Kombinace neprůhledných kamenů s průsvitnými, jako je spojení klidné tyrkysové s jasně růžovými drahokamy, může opravdu rozzářit šperk,“ radí návrháři ze Sorellina pro magazín Elle.

Klasika ve formě kruhů

Dalším nadčasovým trendem, který snad nikdy nevyjde z módy, jsou kruhy. Podle vkusu si můžete vybrat z mnoha různých, tvarů, velikostí a materiálů. Jestli toužíte opravdu zaujmout, žádné náušnice vám udělají větší službu než větší zlaté kotouče, které budou odrážet světlo a blyštit se na slunci. S takovými šperky budete za hvězdu.

Přírodní materiály všeho druhu

Pokud se chcete odlišit, být šik a zároveň bohémská, zkuste náušnice z přírodních materiálů. Na trhu naleznete nepřeberné množství různých materiálů “od dřeva a kamenů až po speciální rostlinnou, vegany schválenou, slonovinu od Gerdy Goosen, zůstaňte ve spojení se zemí prostřednictvím svých šperků,” upozorňuje na další módní kousky letošního roku magazín Elle.

Čím delší, tím lepší

Letošek je také ve znamení visacích náušnic, jejichž vyhledávání na internetu podle údajů Etsy vzrostlo o 37 %. Na své si přijdou milovnice jednoduchosti i extravagantní experimentátorky. Vybírat můžete “z elegantních designů s krystaly a drahokamy, které se houpou těsně pod ušním boltcem, až po odvážnější styly, které prakticky sahají po ramenou,” uvádí časopis Real Simple.

Stříbro jako nový trend

Snad největším letošním trendem je raketový nárůst obliby stříbrných šperků. Mezi stříbrnými náušnicemi to jsou především mohutnější hladké a jednoduché kousky.