KrásaPleťRecepty

Domácí peeling 3× jinak – které ingredience použít?

Domácí peeling 3× jinak – které ingredience použít?

Každá žena chce mít zdravou a hezkou pleť, ale někdy je těžké najít ten správný produkt, který splní všechny naše požadavky. Víte ale, že si můžete vytvořit vlastní domácí peeling z ingrediencí, které pravděpodobně máte již doma? Přesvědčte se, že máte krásnou a hladkou pokožku na dosah ruky – přečtěte si dnešní článek, ve kterém se podíváme na 3 různé způsoby, jak si připravit efektivní domácí peeling.

Které ingredience lze použít pro přípravu peelingu?

V historii ženy neměly k dispozici kosmetické přípravky, ale i přesto si uměly poradit. Stačí jen pár ingrediencí, které pravděpodobně máte také doma, a můžete si vytvořit účinný domácí peeling, který bude svým efektem konkurovat kupovaným přípravkům. Které ingredience lze použít? Hodit se vám může například kávová sedlina, med nebo citron. Níže se podíváme na konkrétní recepty, jak si připravit domácí peeling.

Z čeho vyrobit domácí peeling?
Z čeho vyrobit domácí peeling?

Kávový peeling

Mletá káva je skvělým zdrojem antioxidantů, které pomáhají bojovat proti volným radikálům. Laickdy řečeno vám pomohou získat zdravější a jasnější pleť. Navíc má káva skvělé exfoliační vlastnosti, což znamená, že odstraňuje mrtvé kožní buňky a pomáhá vám dosáhnout hebké a rozzářené pleti. Kávový peeling lze přitom použít na pokožku celého těla. 

Jak na to? Smíchejte 1 lžíci mleté kávy nebo kávové sedliny a 1 lžíci kokosového oleje. Směs aplikujte na vlhkou pleť a jemně ji masírujte po celém obličeji nebo po pokožce těla (na celé tělo však budete potřebovat větší množství). Následně můžete nechat směs působit po dobu 10 až 15 minut, poté důkladně opláchněte teplou vodou a naneste hydratační krém. Aplikaci provádějte alespoň jednou za týden.

Kávový peeling
Kávový peeling

Citronový peeling

Citron obsahuje kyselinu askorbovou (neboli vitamín C), která pomáhá bojovat proti volným radikálům a podporuje produkci kolagenu, což je klíčová látka pro zdravou a hezkou pleť. Navíc má citronová šťáva také čisticí vlastnosti a pomáhá odstraňovat přebytečný maz.

Jak na přípravu? Nejdříve vezměte citron ideálně v BIO kvalitě a po umytí z něj ostrouhejte citronovou kůru. Poté smíchejte hrstku cukru s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou, přidejte nastrouhanou kůru a směs zakápněte olivovým olejem. Důkladně promíchejte a naneste na pleť, chvíli masírujte a poté nechejte nějakou dobu působit. Po aplikaci pleť opláchněte a naneste hydratační krém.

Citronový peeling
Citronový peeling

Medový peeling

Med je přírodní ingredience, která se pyšní svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Peeling z medu díky tomu zklidňuje podrážděnou a suchou pokožku a zároveň pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky. Díky pravidelné aplikaci medového peelingu bude vaše pleť hebká a zářivá.

Příprava medového peelingu je velmi jednoduchá. Stačí smíchat 1 lžíci medu a 1 lžíci cukru a směs nanést na suchou a čistou pleť. Krouživými pohyby pleť jemně masírujte, případně směs použijte na celé tělo. Následně nechejte směs působit alespoň po dobu 15 minut, poté opláchněte teplou vodou a naneste hydratační krém.

Medový peeling
Medový peeling