KrásaMóda

Módní trendy pro seniorky v roce 2023

Módní trendy pro seniorky v roce 2023

S určitým věkem se ženy přirozeně začínají oblékat v jiném stylu a dávají přednost neutrálnějším kouskům. Pořád ale chtějí být krásné a vypadat stylově. Pojďme zbořit mýtus o tom, že se nejnovější móda pro dámy v letech nehodí. 

Vsaďte na jednoduchost

Není potřeba kombinovat několik barev a materiálů najednou. Držte se hesla, že méně může být někdy více. Skvěle bude vypadat delší sukně v jemných barvách doplněná jednobarevnou halenkou. Když zvolíte jednu část vícebarevnou nebo vzorovanou, druhá by měla být basic – tedy jednobarevná. Doplňte outfit delším kabátem a získá navíc na eleganci a podtrhne celkový vzhled. 

Barvy

Tady máte ruku volnou, záleží tedy jen na vašich preferencích. Někdo si troufne i na zářivé barvy a sluší mu to, někdo naopak volí odstíny smutné a léta si přidává. Není snadné barvy míchat, proto jděte jednodušší minimalistickou cestou, kdy v šatníku budou převažovat neutrální barvy. Pozor, neutrální neznamená nudné. Jsou to kousky dobře kombinovatelné a unosíte je s výraznými doplňky.

Materiály

Přednost dejte těm přírodním, například bavlně, to ale platí vždy. Nebojte se i kožených sukní či kabátů, jsou nadčasové a vypadají dobře na každém. Kůže v různých barvách pasuje k jiným kouskům, obecně ale platí, že tmavší odstíny jsou ponuré. Světle hnědá či šedivá dodává svěží nádech a oceníte je po celý rok.

Moderně, ale vkusně

Hodně krátké sukně s botami na vysokém podpatku působí zvláštně a paradoxně to ženám po šedesátce přidává léta. Naopak adekvátní a věku úměrně zvolené oblečení dodává noblesu, vypadáte navíc mladší. Okolí se nesoustředí na nesedící outfit a nepoutáte na sebe nechtěnou pozornost. Samozřejmě se nemusíte vzdávat svých oblíbených úzkých džínů, častokrát je důležitější, k čemu si je vezmete. 

Doplňky v hlavní roli

K oživení outfitů použijte různé šperky, kabelky, výraznější boty či šátky. Fantazii se meze nekladou, ale zde je dobrá inspirace novými trendy. Téměř každá žena ráda nosí kabelky všech druhů a to se s věkem nemění. Volbou doplňků se navíc vyjadřujete stejně jako zvoleným oblečením, stojí na jedné úrovni. K minimalistickým kouskům se hodí například výraznější náhrdelník nebo náušnice, které vás rozzáří. Naopak pestrobarevné oblečení vyžaduje decentní doplňky.