Vlasy

Jak na prodloužené vlasy – vracející se trend pro rok 2023

Jak na prodloužené vlasy – vracející se trend pro rok 2023

Prodloužené vlasy se vrací do módy. Pokud tedy sníte o dlouhých hustých vlasech, ale příroda vám je nedopřála, můžete si své vlastní vlasy nechat nastavit. Metod prodlužování existuje hned několik. Jak zvolit tu správnou? A jak se prodloužené vlasy správně starat?

Ujasněte si svá přání a uzdravte vlasy

Nejprve si ujasněte, jak dlouhé vlasy chcete. Pokud mají vlasy vypadat přirozeně, doporučuje se prodloužení maximálně o 30 cm. Prodloužit vlasy je však možné až o 70 cm.

Nové vlasy by také měly ladit s vašimi vlasy stávajícími. Kolik pramínků se přidává? Standartně to bývá kolem sedmdesáti nebo osmdesáti, ale záleží samozřejmě na stavu vašich vlasů. Pokud máte vlasy hodně zničené, doporučuje se nejprve jejich vyživení a regenerace a až poté prodloužení. Pokud máte problémy s pokožkou hlavy, není pro vás prodloužení vlasů vhodné.

Metody prodlužování vlasů

Spoje, díky kterým prodloužené vlasy na vašich vlasech drží, mohou být nejrůznějšího druhu. Existují keratinové spoje (keratinovou metodou lze vlasy prodlužovat za tepla či za studena), micro ring (malé kovové kroužky), nano ring (nenápadné spoje o velikosti špendlíkové hlavičky), micro tubes (miniaturní plastové trubičky).

Objevují se však už i nové metody jako již zmíněný keratin za studena nebo vlasové pásky. V případě vlasových pásků probíhá prodlužování pomocí speciální oboustranné lepící pásky. Tato metoda je nejrychlejší a nejšetrnější.

Pokud chcete vlasy prodloužit pouze jednorázově například na svatbu či párty, doporučujeme clip-in vlasy.

Tipy na závěr

Rozhodly jste se pro prodloužení? Vždy se svěřte do rukou odborníků. Přečtěte si recenze na internetu, dejte na doporučení kamarádek, které už prodloužení absolvovaly. Rozhodně se neřiďte pouze cenou a nesnažte se za každou cenu ušetřit.

O prodloužené vlasy se řádně starejte. Nemyjte je v předklonu, používejte speciální hřeben, umývejte si vlasy přípravky určenými pro prodloužené vlasy.