KrásaMóda

Módní trendy pro duben 2023: Co poletí tento měsíc?

Módní trendy pro duben 2023: Co poletí tento měsíc?

Aprílové počasí bývá nevyzpytatelné, slunce se s deštěm střídá během jednoho dne, ale postupně už měníme zimní oblečení za to jarní a vzdušné. S jarem přichází nové módní kousky inspirované světovými stylisty a designery – co bude trendy tento duben?

Prozařte šatník barvami

Jaro si žádá barevné odstíny, nabízí prostor pro kreativní kombinace. Letos, jako už delší dobu v kuse, jsou v módě pastelové barvy. Skvěle vypadají nejen na společenských kalhotách a oblecích, ale i obyčejných kouscích. Jsou univerzální a v trendech se budou držet určitě ještě nějakou dobu. Hlavní barvou se stala fialová v různých odstínech. Nebojte se jí ani na sukních nebo kalhotách, budete působit elegantně a zároveň optimisticky. Další z barev, která by ve v šatníku neměla chybět, je růžová. Starorůžová, jemná ve světlých odstínech, nebo klidně i sytější. 

Populární materiály

Do módy se vrací denim a to ve všech formách. Džíny a lehké bundy se na vrchních příčkách pohybují už nějakou tu dobu, co dát ale šanci džínovým sukním a topům? A co víc, outfity můžete skládat z několika denimových kousků najednou a nemusí být ani stejného odstínu. Dalším materiálem je kůže, ať už pravá, nebo umělá. Skvěle se hodí k formálnímu i neformálnímu oblečení.  Nemusí to být nudná hnědá, experimentujte s barevnými variantami jako je tmavě zelená, modrá, nebo růžová. Oblíbené jsou samozřejmě i přírodní materiály – bavlna, kašmír či merino vlna. 

Udržitelnost je in

K vytváření stylových outfitů není třeba nakupovat velké množství nového oblečení. Vsaďte raději na své oblíbené kousky v šatníku a pořiďte si pár nových, nadčasových. Při jejich výběru myslete na kombinovatelnost a ptejte se sami sebe, zda onu věc opravdu potřebujete. In jsou i recyklované látky, které výrobci už pravidelně používají v kolekcích.

Elegantní, ale pohodlné

I během jednání se chcete cítit stejně pohodlně jako při procházce městem. Příjemné a dobře padnoucí oblečení je základem, který můžete podpořit nakombinováním ladných kousků s těmi sportovními. Dobře k sobě padne například delší kabát s ležérními kalhotami a teniskami. Pocit pohodlí zvýší i volné oblečení, tzv. oversized kousky navíc v poslední době letí.