Krása a módaNehty

Béžové nehty: jsou skutečně neutrální?

Béžové nehty: jsou skutečně neutrální?

Béžové nehty jsou klasika všech klasik, která se hodí na všechny příležitosti. Kromě léty ověřené francouzské manikúry jsou odstíny béžové tím vůbec nejuniverzálnějším, co můžete na nehtech mít. Hodí se ale pro každého?

Hodí se béžové nehty pro každého?

Ano i ne. Béžová je skutečně velmi neutrální barva, a proto je vhodná pro mnoho nositelek. Ani u takto univerzální barvy ale neplatí, že ji může nosit naprosto každý. Stejně jako černá barva může pro být pro některé až příliš „tvrdá”, ani béžová vám v kombinaci právě s vaším barevným typem nemusí udělat tu nejlepší službu. Neklesejte ale na mysli.

Jaké mám možnosti

Pod názvem “béžová” naštěstí nenajdete jenom jeden odstín. Každá značka má trochu jiný, a proto můžete hledat. To, že vám nesedí béžové nehty od jednoho výrobce neznamená, že vám nebudou sedět od jiného. Proto to nevzdávejte zbytečně brzy.

Na trhu sice najdete béžovou s neutrálním podtónem, která by měla být velmi univerzální a sedět širokému spektru lidí, většina z dostupných barev má ale podtón do růžova nebo do žluta stejně, jak to znáte od make-upu či korektoru.

Pro zajímavost porovnejte například béžové odstíny od NANI Nails, Gabriella Salvete, H&M a Miss Sporty a uvidíte, že budete mít v rukou čtyři naprosto různé odstíny, přestože všechny nejdete v regálu nadepsané jako béžové.

Kombinace barevných typů s béžovou

Pokud vám sedí make-up spíš s růžovým podtónem můžete se takřka spolehnout na to, že u laků na nehty to bude stejné. Sáhněte proto po béžové s lehoučkým růžovým nádechem naprosto bez obav. V opačném případě volte raději béžovou s neutrálním podtónem nebo s lehce žlutým.

Většina barevných typů si najde „ten svůj“ odstín béžové. Béžová s růžovým podtónem zpravidla dobře sedí letním typům, zatímco klasická béžová s neutrálním nebo žlutým podtónem lichotí spíš typům podzimním.